SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

HP Instant Ink – test služby doručovania atramentov a tonerov

0

Zámerom služby HP Instant Ink je zbaviť používateľov tlačiarní HP starosti s nakupovaním, alebo objednávaním atramentov, alebo tonerov do tlačiarne. Snáď všetci poznáme nepríjemnú situáciu, keď potrebujeme tlačiť a práve nám došiel toner.

Video

Služba HP Instant Ink je určená pre domácich používateľov a funguje na princípe mesačného predplatného. Platí sa za počet vytlačených strán, pričom je jedno, či je tam obrázok na celú stranu, alebo tri riadky textu. Tlačiareň priebežne posiela do cloudovej služby informácie o stave atramentov, či tonerov a objeme tlače. Ak služba zistí, že vám atrament alebo toner dochádza, automaticky zabezpečí doručenie nových kaziet ešte predtým, než sa práve používaná minie. Zákazníci si môžu vybrať z bohatej ponuky mesačných plánov predplatného. Tie sú odstupňované podľa toho, koľko strán potrebujete mesačne vytlačiť. Ceny začínajú od 0,99 eur za mesiac.

Služba funguje tak, že sa prihlásite na portáli hpinstantink.com a overíte si, či vaša tlačiareň je so službou kompatibilná. Potom si vyberiete plán, podľa aktuálnych, alebo predpokladaných potrieb. Zdôrazňujeme, že plány nie sú založené na spotrebe atramentu, či toneru, ale na počte vytlačených strán. Inak povedané, ak si vyberiete napríklad plán, pri ktorom za 100 strán mesačne zaplatíte 4,99€ je úplne jedno, či je na strane len niekoľko riadkov textu, alebo takmer na celej strane sú obrázky. Túto sumu môžete interpretovať aj tak, že 100 strán vytlačíte približne za cenu dvoch káv v kaviarni. Navyše farebné stránky sa počítajú rovnako ako čiernobiele.  

Atrament, alebo toner, náklady na doručenie nových kaziet aj na odoslanie prázdnych kaziet na recykláciu sú zahrnuté v cene plánu Počet vytlačených strán si môžete kontrolovať pomocou webového rozhrania, alebo mobilnej aplikácie. Keď sa budete blížiť k mesačnému limitu vytlačených strán, dostanete upozornenie. Napríklad ak máte plán na vytlačenie 50 strán mesačne, upozornenie dostanete po vytlačení 35-tej strany.   Ak sa vaše potreby budú časom meniť, zmena plánu je veľmi jednoduchá. Služba HP Instant Ink je flexibilná, takže používatelia si môžu predplatné kedykoľvek zmeniť podľa aktuálnych potrieb, alebo zrušiť bez nutnosti vypovedať zmluvu, hradiť ročný poplatok alebo dodržať zmluvný záväzok . Navyše nevyužité stránky sa dajú prenášať z jedného mesiaca na druhý, avšak najneskôr tretí mesiac ich treba minúť.  Ak budete tráviť mesiac, či dva na chalupe, nie je problém zmeniť adresu doučovania tonerov.

Mobilná aplikácia vám poskytne aj ďalšie užitočné funkcie, napríklad skenovanie viacerých položiek s automatickou detekciou okrajov dokumentov. Skeny sa ukladajú ako samostatné stránky. Pri skenovaní kníh aplikácia automaticky urobí korekciu obrazu, zlúči stránku a uloží ju do jedného súboru. Funkcia automatických opráv odstraňujú rušivé stopy a stopy od dierovačky.

Každá dodávka kaziet automaticky zahŕňa predplatenú recykláciu, takže použitú atramentovú alebo tonerovú kazetu môžete bezplatne odoslať späť na recykláciu a na opätovné použitie. V praxi to funguje tak, že balík s novými kazetami, ktorý vám prinesie kuriér obsahuje aj obálku, v ktorej po výmene pošlete prázdnu kazetu na recykláciu. Prázdne kazety sa posielajú poštou, pričom poštovné je už uhradené.

Službu využívam viac než pol roka, hlavne na tlačenie rôznych brožúr a návodov pre krúžky elektroniky, robotiky a programovania. Kľúčovým parametrom je počet výtlačných strán, takže je jedno či sú tam tri riadky textu, alebo je celá strana pokrytá obrázkami, alebo má farebné pozadie. Kazety chodia s dostatočným predstihom, niekedy prídu naraz všetky, čiže tri farebné a čierna, ak dochádza jedna farba, napríklad po vytlačení brožúr so žltým pozadím a ostatné sú nad 70 % príde v balíku len jedna kazeta farby ktorá sa míňa.

Hodnotenie 9

Tip redakcie: Invenčnosť služby

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
HP Instant Ink

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať