SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Futuristicky eVTOL Volar bude stáť toľko ako súkromné lietadlo

Technológie
1

Britská spoločnosť Bellwether Industries postavila a otestovala prototyp polovičnej veľkosti svojho futuristického eVTOL Volar. Ide o veľkú multikoptéru s elektrickým pohonným systémom v podobe potrubných ventilátorov skrytých v nadčasovej karosérii. Je to jeden z najkrajších konceptov eVTOL. Niekoľko zverejnených obrázkov naznačuje, že má štyri pohonné jednotky, ktoré sa zdajú pevné, neumožňujúce vektorovanie ťahu.

Nezdá sa, že by mal nejaký druh pohonu na let dopredu ani redundancia, pokiaľ každé z týchto potrubí neobsahuje viac ako jeden ventilátor namontovaný koaxiálne. Podľa renderov Volar vyzerá ako tandemové dvojmiestne lietadlo, no je to konfigurácia menšieho prototypu, ktorý bol testovaný. Konečný dizajn bude mať štyri až päť sedadiel a bude široký približne 3,2 m.

Cieľom tímu je dosiahnuť maximálnu rýchlosť okolo 220 km/h a výdrž 60-90 minút.  Je to teda dvojnásobná rýchlosť a niekoľkonásobne väčší dolet, aký majú iné návrhy multikoptér, ako sú VoloCity, Jetson One a eHang 216. Finálna verzia bude mať maximálnu vzletovú hmotnosť 600 kg vrátane batérie a všetkých ľudí na palube. Bellwether chce uviesť svoj eVTOL na trh v roku 2028 približne za cenu súkromného lietadla.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

ziadny Vtol nebude reakcia na: Futuristicky eVTOL Volar bude stáť toľko ako súkromné lietadlo

7.1.2022 07:01
vtol zo sucasnym pohonom nebude dostupny verejnosti iba medzi letiskamy koli hluku
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať