PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Futuristický elektrický motocykel Blackstone HyperTek s dojazdom 300 km

Technológie
0

Juhoafrická spoločnosť Blackstone Tek (BST), známa výrobou motocyklov z uhlíkových vlákien a automobilových kolies, spojila svoje sily s juhoafrickým dizajnérom Pierrom Terblancheom, ktorý navrhol napr. Ducati 749, 888, 999 a Hypermotard. Výsledkom ich spolupráce je HyperTek, limitovaná edícia ručne vyrobeného a drahého elektrického motocykla. Jeho monokok z uhlíkových vlákien je vyrobený z jedného kusa, motor DHX Hawk, chladený vodou, má výkon 80 kW (105 koní) a krútiaci moment 120 Nm a je poháňaný 4,75 kWh batériou.

Na rýchlonabíjačke možno batériu úplne nabiť za 30 minút, dojazd je 300 km (zrejme podľa veľkorysejšieho európskeho štandardu a so zahrnutím doplnkovej batérie). Napríklad motocykel Zero S so 7,2 kWh batériou umožňuje v meste najazdiť asi 143 km. Batéria na HyperTeku je umiestnená v kovovom boxe pred rámom. Na niektorých fotografiách je viditeľný aj sivý box doplnkovej batérie.

Motocykel je vybavený 17-palcovými kolesami Rapid Tek s rázvorom 58 palcov (147 cm) a jeho hmotnosť je asi 205 kg. Údaje o jazde sa odosielajú do head-up displeja zabudovaného v prilbe Cross X1, kde sa zobrazuje aj obraz zo spätnej kamery. Ďalšia novinka je elektronicky modulovaná spojka, ktorá umožňuje túrovanie či jazdu s predným kolesom zdvihnutým zo zeme. BST chce začať výrobu HyperTeku v priebehu 18 mesiacov, motocykel bude stáť 80 000 dolárov.

Zdroj: engadget.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
buducnost bicykel bike elektro elektrina energia bateria nabijanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať