TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Futuristický osemmiestny elektromobil sľubuje dojazd až 1000 km

Technológie
0

Nórska spoločnosť Fresco Motors prichádza s elektromobilom Fresco X, ktorý má mať dojazd 1000 km na jedno nabitie. To stačí na to, aby ste sa dostali z Amsterdamu do Paríža a späť. Podľa spoločnosti to umožnila aerodynamická úprava vozidla a mimoriadne veľká batéria. Spoločnosť síce nespresnila, čo znamená „mimoriadne veľká batéria“, ale odhalila, že batéria bude zdvojnásobená pre dva elektrické motory automobilu (umiestnené na každej náprave).

Nenechajte sa oklamať minimalistickým exteriérom auta. V skutočnosti ide o osemmiestny sedan, navrhnutý tak, aby fungoval aj ako terénny automobil do každého počasia. Dva motory zabezpečia priľnavosť a trakciu na zľadovatených cestách. Vozidlo je vybavené pohonom všetkých kolies (AWD) a možno ho premeniť na karavan sklopením sedadiel spolujazdca. Navyše ho môžete použiť ako záložnú jednotku na ukladanie energie pre svoj dom pre prípad výpadku prúdu.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Zaujímavé je, že sama spoločnosť neoznačuje Fresco XL ako auto, ale ako kabínu (pod). Skôr by sa však dalo povedať, že nasleduje dizajn futuristických áut vyzerajúcich ako vesmírna loď, ako sú Teorema a Cadillac InnerSpace. Uvidíme, či produkčná verzie prinesie všetko to, čo sa sľubuje. Spoločnosť už pripravila na svojej webovej stránke formulár na predobjednávku. A treba dodať, že aj cena je pôsobivá – 100 000 eur.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať