PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Sony SRS-NB10 / Hands-free súprava na home office

0

Podobá sa to na slúchadlá, ale slúchadlá to nie sú, čo to je? Aj tak by mohol znieť titulok k tejto recenzii. Sony svoj najnovší výtvor SRS-NB10 nazýva bezdrôtový reproduktor na krk. Faktom je, že zariadenie je svojím princípom skutočne reproduktor, ktorý nosíte na krku.

Nie je ťažké uhádnuť pohnútky výrobcu na vývoj tohto produktu. Súčasná doba zmenila spôsob práce firiem aj jednotlivcov. Neustávajúce kovidové manévre nechávajú zamestnancov aj študentov pracovať vo zvýšenej miere z domu. Pracovať v domácom prostredí so slúchadlami na ušiach nie je veľmi príjemné, aj tie najpohodlnejšie sa nakoniec prenosia. A tu prichádza Sony so svojím riešením. NB-10 sa nosí na krku, obsahuje ovládacie tlačidlá a nabíjací konektor USB-C. Zariadenie je v prvom rade koncipované ako pohodlná a kvalitná hands-free súprava. Na tieto účely je vybavené dvojicou mikrofónov s formovaním smerovej charakteristiky a dvojicou reproduktorov smerujúcich nahor. Na pripojenie s využíva bluetooth 5.2. Vďaka tomu môžete súčasne pripojiť dve zariadenia, ako napríklad notebook a smartfón. Ak budete mať hovor na notebooku, keď počúvate hudbu z vášho smartfónu, môžete ho prijať kliknutím na tlačidlo prehrávania/volania na ľavej strane zariadenia. Po dokončení sa vrátite do zoznamu obľúbených skladieb bez nutnosti opätovného pripájania. Táto funkcia síce funguje, ale nie vždy úplne hladko. Nie je to však problém NB-10, ale skôr Windows.

Používanie zariadenia je veľmi jednoduché. Reproduktory smerujú k ušiam zozadu, poskytujú pritom kvalitný a zrozumiteľný zvuk a pri videohovoroch alebo telefonovaní ide o skvelého pomocníka. Kvalitný zvuk si užije aj druhá strana. Mikrofóny dokážu slušne odfiltrovať okolité zvuky a hovor je zrozumiteľný a čistý. Použitie NB-10 však má jedno ale – a asi už tušíte aké. Tým, že ide o reproduktor, zvuk, samozrejme, nepočujete iba vy, ale aj všetci okolo. Z toho dôvodu je jeho využiteľnosť obmedzená na domáce prostredie alebo samostatnú kanceláriu, kde nebudete nikoho rušiť. Pochopiteľne, rovnako ako na telefonovanie možno zariadenie využiť aj na počúvanie hudby, tu však už narážate na fyzikálne hranice a zvuk, aj keď čistý a kvalitný, je takmer bez basov, preto ide skôr o núdzové riešenie. Výhodou zariadenia je odolnosť na úrovni IPX4, takže ani menšia nehoda s postriekaním či poliatím mu neublíži.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Obsluha, rýchle nabíjanie cez USB-C, duálne pripojenie, kvalitný zvuk na videokonferencie
- Zvuk preniká do okolia, chýbajú basy

PARAMETRE:

Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz, výdrž batérie 20 hodín, podporované kodeky SBC, AAC, hmotnosť 113 g, rozmery 191 × 185 × 49 mm

HODNOTENIE: 8/10


                                         

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať