HP predstavuje Pavilion Aero - najľahší spotrebiteľský notebook

Tlačové správy
0

Spoločnosť HP Inc. predstavuje svoj najľahší spotrebiteľský notebook HP Pavilion Aero 13. Tento model, ktorého hmotnosť začína na menej ako jednom kilograme, prináša prvotriedny dizajn so schopnosťou baviť, prepájať a byť produktívny. HP tiež prináša nové monitory radu M HP M24fwa FHD a HP M27fwa FHD so zabudovanými reproduktormi. Najnovšie prírastky sú súčasťou prvého radu monitorov s certifikáciou Eyesafe®, vyrobených z recyklovaných plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch.

Vzhľadom k faktu, že sa viac ľudí vracia k novému pracovnému normálu, potrebujú počítač, ktorý sa s nimi môže pohybovať doma i na cestách. Svoje notebooky používame 45 % času mimo domova,[1] navyše k množstvu rôznych aktivít. Štvrtinu času trávime sledovaním streamovaných videí a 11 % času pracovnými záležitosťami, či už sa týkajú školy alebo zamestnania.[2] S novým notebookom Pavilion Aero 13 dostávajú používatelia k dispozícii ľahké zariadenie, na ktorom môžu pracovať a baviť sa naplno bez ohľadu na miesto, kde sa práve nachádzajú.

"Dnešní používatelia potrebujú zariadenie, ktoré je výkonné a zároveň ľahké, a dokáže sa tak prispôsobiť ich stále mobilnejšiemu životnému štýlu," uviedla Josephine Tan, generálna riaditeľka divízie spotrebiteľských počítačov v spoločnosti HP Inc. "Notebook HP Pavilion Aero 13 prináša do radu Pavilion nádherný prémiový vzhľad a spracovanie, ktoré poznáme z produktových radov Spectre a ENVY."

Notebook HP Pavilion Aero 13: všetko zvládnete s ľahkosťou

Pavilion Aero 13 je najľahší spotrebiteľský notebook spoločnosti HP s hmotnosťou nižšou ako 1 kg. Reprezentuje prvý notebook v rade Pavilion, vybavený celokovovým telom zo zliatiny horčíka a hliníka a úzkym rámčekom na všetkých štyroch stranách, čo tomuto modelu dodáva na trvanlivosti a taktiež prémiový vzhľad. Je k dispozícii vo farebných variantoch Pale Rose Gold (ružovo zlatá), Ceramic White (keramická biela) a Natural Silver (strieborná) a ide o prvý notebook v rade Pavilion s 90 % pomerom obrazovky k telu, vďaka tomu sa na obrazovku počítača zmestí viac obsahu.[3]

Predpokladá sa, že Pavilion Aero 13 pôjde ešte tento rok aktualizovať na systém Windows 11.[4] Výpočtový výkon notebooku poskytuje najnovší mobilný procesor AMD Ryzen™ 7 5800 s grafickou kartou AMD Radeon™, ktoré zaručia svižnú odozvu pri pracovnom využití alebo počas prehliadania webu a plynulé detaily pri sledovaní filmov.[5] Podpora Wi-Fi 6[6] a výdrž batérie až 10,5 hodiny[7] zaručí rýchle a spoľahlivé bezdrôtové pripojenie a napájanie doma i na cestách. Pavilion Aero 13 je prvým notebookom od HP s obrazovkou s uhlopriečkou 13,3 palca, pomerom strán 16:10[8] a rozlíšením 2,5k, ktorá poskytuje na výšku o 10 % viac priestoru než tradičný pomer strán 16:9, teda sa na obrazovku zmestí viac obrazu v žiarivých farbách aj viac textu. Na displeji s jasom 400 nitov[9] môžete surfovať po internete aj v plnom slnečnom svetle a vďaka 100 % pokrytiu sRGB prinášajúcemu širšiu paletu farieb si vychutnáte živý obraz pri surfovaní aj pri sledovaní streamovaných videí.[10]

U Pavilion Aero 13 sa spoločnosť HP v každej fáze jeho životného cyklu zamerala na udržateľnosť. Tento model je vyrobený z recyklovaných spotrebiteľských plastov a z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch. Zásluhou toho sa do oceánov nedostane viac ako 6 000 plastových fliaš.[11] Notebook je natretý farbou na vodnej báze, ktorá prispieva k znižovaniu emisií prchavých organických látok, pričom jeho vonkajší obal a výplň z lisovanej buničiny pochádzajú zo 100 % z udržateľných zdrojov a sú recyklovateľné. Notebook Pavilion 13 Aero získal tiež certifikáciu EPEAT® Gold a Energy Star® a je tiež súčasťou programu HP Planet Partners, čo je jednoduchý a bezpečný spôsob zberu použitých produktov na ďalší predaj a recykláciu za účelom podpory obehového, nízkouhlíkového hospodárstva. To všetko podporuje úsilie spoločnosti HP, ktoré sa týka vytvorenia najudržateľnejšieho portfólia počítačov na svete.[12]

Rozširujeme prvý rad monitorov s certifikáciou Eyesafe® na svete[13]

Vzhľadom k tomu, že si stále väčší počet ľudí vytvára ideálne domáce centrum pre prácu, zábavu a vzdelávanie, rozšírila spoločnosť HP svoj rad monitorov M o 24 a 27palcový displej s integrovaným zvukom. Monitory HP M24fwa FHD a HP M27fwa FHD optimalizujú používateľské prostredie vďaka minimalistickému dizajnu, inovatívnemu vedenie káblov a integrovaným duálnym reproduktorom pre voľnočasovú zábavu, ako je streamovanie relácií, prehliadanie internetu a občasné hranie hier. O hranie hier alebo sledovanie filmov bez rušivého zadrhávania či trhania sa postará technológia AMD FreeSync[14] a nastavenie ľahko upravíte pomocou nástroja HP Display Center. Doprajte odpočinok svojim očiam pomocou nástroja HP Eye Ease a certifikovanou technológiou Eyesafe®, ktorá plne využije 99 % farebného priestoru sRGB. Oba monitory sú z 85 % vyrobené z recyklovaných materiálov a sú dodávané v recyklovateľných obaloch z udržateľných zdrojov.[15]


Dostupnosť a ceny:

  • Notebook HP Pavilion Aero 13 bude na Slovensku v predaji od augusta za ceny od 869 Eur.
  • Monitor HP M24fwa FHD bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 194,99 Eur.
  • Monitor HP M27fwa FHD bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 229 Eur.

 


[1] Štúdia HP spoločne s analýzou ConsumerScape 360 ° - Využitie zariadení podľa umiestnenia u spotrebiteľov v USA a vo Veľkej Británii, 2019.

[2] Prieskumy zamerané na spotrebné zariadenia, používanie počítačov, smartphonov a tabletov, október 2019.

[3] Pomer obrazovky k telu je percento aktívnej plus neaktívnej pozorovacej zóny v porovnaní s aktívnou zobrazovacou zónou plus rámček. Merané s vekom vo zvislej polohe k stolu.

[4] Nie všetky funkcie sú k dispozícii vo všetkých vydaniach alebo verziách systému Windows. Systémy môžu vyžadovať upgradovaný alebo samostatne zakúpený hardvér, ovládače, softvér alebo aktualizáciu systému BIOS, aby mohli plne využívať funkcie systému Windows. Windows sa automaticky aktualizuje, čo je vždy povolené. Môžu byť účtované poplatky ISP a postupom času môžu na aktualizácie platiť ďalšie požiadavky. Viac pozri na http://www.microsoft.com.

[5] Viacjadrový procesor je navrhnutý tak, aby zlepšoval výkon niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nevyhnutne prospech. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie AMD nie je meraním rýchlosti hodín.

[6] Vyžaduje sa bezdrôtový prístupový bod a internetová služba, ktoré sa predávajú samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 (802.11ax) sú koncepčné a nie sú konečné. Ak sa konečné špecifikácie líšia od návrhov špecifikácií, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s inými zariadeniami štandardu 802.11ax.

[7] Výdrž batérie systému Windows 10/MM18 sa bude líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, použitia, bezdrôtových funkcií a nastavenia správy napájania. Maximálna kapacita batérie prirodzene klesá s časom a používaním. Ďalšie podrobnosti nájdete na www.bapco.com.

[8] Všetky technické údaje o výkone predstavujú typické špecifikácie, ktoré poskytli výrobcovia komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, buď je vyšší, alebo nižší.

[9] Na prezeranie obrázkov v rozlíšení 2,5k. je vyžadovaný obsah 2,5 kB (2560 x 1600).

[10] Všetky technické údaje o výkone predstavujú typické špecifikácie, ktoré poskytli výrobcovia komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, môže byť vyšší, alebo nižší.

[11] Na základe internej analýzy spoločnosti HP z 22. 3. 2021. Spotrebovaných 6 417 recyklovaných plastových fliaš na základe predpokladaného objemu životného cyklu spoločnosti HP. Vyrobený recyklovaný plastový materiál, ktorý by inak skončil v oceánoch, sa nachádza v kryte reproduktora produkte.

[12] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Vychádza z väčšiny registrácií EPEAT® Gold a Silver po splnení všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutie 50 - 74 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Silver a 75 - 100 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Gold podľa normy IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese www.epeat.net

[13] Na základe internej analýzy HP, ktorá sa zaoberá predávanými spotrebiteľskými monitormi, k januáru 2021. Displej obsahuje 85 % recyklovaných plastov od spotrebiteľov, z toho 5 % plastov končiacich v oceánoch podľa hmotnosti. Viac na eyesafe.com.

[14] FreeSync™ je k dispozícii, iba ak je monitor pripojený cez DisplayPort alebo HDMI. FreeSync je technológia AMD® pre FHD alebo QHD monitory s grafikou AMD Radeon alebo pre monitory kompatibilné s AMD A-Series APU. K podpore FreeSync cez HDMI je vyžadovaný ovládač AMD 15.11 Crimson (alebo novší). Adaptívne obnovovacia frekvencia sa líši podľa monitora. Viac informácií je k dispozícii na www.amd.com/freesync.

[15] Na základe internej analýzy HP, ktorá sa zaoberá predávanými spotrebiteľskými monitormi, k januáru 2021. Displej obsahuje 85 % recyklovaných plastov od spotrebiteľov, z toho 5 % plastov končiacich v oceánoch podľa hmotnosti. Viac na eyesafe.com. Displej obsahuje 85 % recyklovaných plastov od spotrebiteľov, z toho 5 % plastov končiacich v oceánoch podľa hmotnosti. 100 % vonkajšieho obalu a výplne z vlnitej lepenky bolo vyrobených z certifikovaných a recyklovaných vlákien, pochádzajúcich z udržateľných zdrojov. Vláknové vankúše vyrobené zo 100 % recyklovaného dreveného vlákna a organického materiálu. Nezahŕňa plastové vrecká a plastové penové fólie.

Zobrazit Galériu

HP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať