Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

HP predstavuje novú verziu tlačiarne Stitch S1000 na potlač soft signage materiálov a interiérových dekorácií

Tlačové správy
0

Spoločnosť HP Inc. predstavila najnovší prírastok do svojho portfólia tlačiarní HP Stitch, ktorý poskytovateľom tlačových služieb  pomôže diverzifikovať ponuku tlačových služieb v oblasti soft signage a interiérových potlačí, a vyjsť tak v ústrety aj náročnejším požiadavkám zákazníkov. Modernizovaná 126-palcová tlačiareň HP Stitch S1000 bola navrhnutá s cieľom zaručiť špičkovú kvalitu, väčšiu všestrannosť a bezproblémovú prevádzku.

SamsungM_06 Advertisement

Nový model HP Stitch S1000 umožní poskytovateľom tlačových služieb ešte viac rozšíriť možnosti potlače sublimačnou tlačou a povedať áno ambicióznym projektom aj náročným a inovatívnym aplikáciám," uviedol Oscar Vidal, riaditeľ pre globálne obchodné stratégie pre veľkoformátovú tlač spoločnosti HP. „Predpokladá sa, že v tomto roku čaká služby veľkoformátovej tlače ďalší rast, a najnovší prírastok do radu tlačiarní HP Stitch zaručí, že profesionálne firmy, zaoberajúce sa tlačou v oblasti soft signage a interiérovou potlačou, dokážu splniť najrôznejšie požiadavky zákazníkov, pretože spoľahlivo zaručujú, že majú k dispozícii potrebnú technológiu.“  

Prijímajte viac zákaziek 

Vysoko všestranná nová tlačiareň HP Stitch S1000 dáva používateľom možnosť tlačiť priamo na textil alebo na prenosový papier, čo zjednodušuje pracovný postup, bez nutnosti pristupovať k akýmkoľvek kompromisom - tlačové hlavy s natívnym rozlíšením 1 200 dpi a systém HP Drop & Dry[iii]  zabezpečia sýte podanie čiernej, živosť farieb a jedinečné rozlíšenie, teda dokážu ponúknuť potlač v najvyššej kvalite.

Nové vstavané kontaktné výhrevné teleso umožňuje dosiahnuť pri priamej tlači na textil sýtejšie farby pri presvietení zozadu, vďaka čomu farby pôsobia žiarivejšie a živšie než kedykoľvek predtým.

SWAN_042021

Pracujte rýchlejšie

Tlačiareň HP Stitch S1000 je navrhnutá tak, aby jej doba nábehu vyhovovala rýchloobrátkovej výrobe[iv] a rýchlosť tlače dosahovala až 220m²/h.[v] Vďaka príslušenstvu s dvomi valcami navyše umožňuje zdvojnásobiť výrobnú kapacitu na médiách širokých až 1,6 m.

Vysokú kvalitu tlače aj v rýchlom tlačovom režime zaručuje systém inteligentnej kompenzácie trysiek (Smart Nozzle Compensation) a pokročilý snímač (Optical Media Advance Sensor Plus). Zariadenie má navyše integrovaný systém na odsávanie aerosólu a pár, zvládanie zákaziek s krátkymi termínmi teda nebolo nikdy jednoduchšie.

Používatelia majú možnosť vymieňať tlačové hlavy a využívať službu preventívnej údržby ponúkanú spoločnosťou HP,[vi] čo zvyšuje dobu prevádzkyschopnosti tlačiarne. Vďaka nanášacím valcom, atramentovým kazetám s objemom 10 litrov a roliam s hmotnosťou až 300 kg môžu profesionáli v oblasti tlače nechať zariadenie bez obáv pracovať bez dozoru.

Majte veci pod kontrolou

V kombinácii s aplikáciou HP PrintOS[vii] môžu poskytovateľia tlačových služieb riadiť tlačové úlohy ľahko odkiaľkoľvek a kedykoľvek - a zároveň sa rozhodovať na základe presných dát. Ak pracujete s väčším počtom tlačiarní, nástroj HP Configuration Center zaistí maximálnu produktivitu pomocou efektívneho rozdelenia tlačových úloh, zatiaľ čo vstavaný spektrofotometer zaručí farebnú konzistenciu v celej zostave.

Testy preukázali, že jeden pracovník ľahko zvládne vkladať prenosový papier aj textilné role, navyše so 40 % úsporou času. Umožňujú to vlastnosti zariadenia, akými sú automatické nastavenie napnutia médiá, jednoduché dráhy na priechod média, automatické a optimalizované čistenie tlačovej hlavy a proces zahrievania tlačiarne, ktorý prebieha súbežne s vkladaním.[viii]

Využite väčšiu udržateľnosť

Modernizovaná tlačiareň HP Stitch S1000 využíva sublimačné atramenty s certifikáciou ECO PASSPORT, ktorá potvrdzuje bezpečnosť chemických látok používaných v textilnom a kožiarskom priemysle.[ix] Pri používaní zariadenia je navyše možné bezplatne a pohodlne recyklovať tlačové hlavy prostredníctvom programu HP Planet Partners.[x] Vonkajší obal atramentovej kazety S1000 je vyrobený z kartónu a možno ho recyklovať lokálne[xi], čo je súčasťou cieľa spoločnosti HP spočívajúceho v rozvoji nízkoemisného obehového hospodárstva.[xii]

 


[i] Veľmi krátka doba spustenia v porovnaní s alternatívnymi 126-palcovými tlačiarňami na báze sublimácie farbív do 250 000 USD, ktoré sú k dispozícii od júla 2020. Čas na prípravu vrátane o 40 % kratšej doby načítania, čistenia tlačovej hlavy a doby zahriatia. Založené na internom testovaní spoločnosti HP v júli 2020 a na funkciách, ako je optimalizované čistenie tlačovej hlavy a zahriatie paralelne so zavádzaním. Testovanie bolo vykonané meraním času od začatia procesu načítania tlačiarne do doby, než tlačiareň začne tlačiť, a meraním času pomocou chronometra.

[ii] Produkčne úsporný tlačový režim, dvojpriechodový, pre určité vzory záclon a čalúnenia pre interiérové aplikácie. Na základe interného testovania spoločnosti HP vo februári 2019 na prenosovom papieri (Coldenhove Jet-X 57 gramov, šírka 126 palcov / 3,2 m).

[iii] Vyvarujte sa namotávaniu papiera, aj keď používate papiere s nízkou gramážou, a získajte ostré výsledky. S naším jedinečným systémom Drop & Dry je atrament okamžite vysušený v tlačovej zóne. Ďalšie informácie nájdete v nasledujúcej brožúre k produktu: https://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocument.aspx?docname=4AA7-4931CS.

[iv] Veľmi krátka doba spustenia v porovnaní s alternatívnymi 126-palcovými tlačiarňami na báze sublimácie farbív do 250 000 USD, ktoré sú k dispozícii od júla 2020. Čas na prípravu vrátane o 40 % kratšej doby načítania, čistenia tlačovej hlavy a doby zahriatia. Založené na internom testovaní spoločnosti HP v júli 2020 a na funkciách, ako je automatické prispôsobenie napätia média a ľahká a jednoduchá cesta média, automatické a optimalizované čistenie tlačovej hlavy a zahriatie paralelne so zavádzaním. Testovanie bolo vykonané meraním času od začatia procesu načítania tlačiarne do doby, než tlačiareň začne tlačiť, a meraním času pomocou chronometra.

[v] Produkčne úsporný tlačový režim, dvojpriechodový, pre určité vzory záclon a čalúnenia pre interiérové použitie. Na základe interného testovania spoločnosti HP vo februári 2019 na prenosovom papieri (Coldenhove Jet-X 57 gramov, šírka 126 palcov / 3,2 m).

[vi] Jednotlivé služby môže poskytovať spoločnosť HP alebo autorizovaný partner HP. Niektoré služby závisia od tlačiarne, servisnej zmluvy a dostupnosti regiónu.

[vii] HP PrintOS je k dispozícii vo webovom aj mobilnom zobrazení aplikácie a vyžaduje pripojenie tlačiarne k internetu. Mobilná aplikácia HP PrintOS je kompatibilná s Android™ 4.0 alebo novším a mobilnými zariadeniami iPhone so systémom iOS 8 alebo novším.

[viii] Veľmi krátka doba spustenia v porovnaní s alternatívnymi 126-palcovými tlačiarňami na báze sublimácie farbív do 250 000 USD, ktoré sú k dispozícii od júla 2020. Doba prípravy vrátane o 40 % kratšej doby načítania, čistenia tlačovej hlavy a doby zahriatia. Založené na internom testovaní spoločnosti HP v júli 2020 a na funkciách, ako je automatické a optimalizované čistenie tlačovej hlavy a zahriatie paralelne s vkladaním. Testovanie bolo vykonané meraním času od začatia procesu načítanie tlačiarne do doby, než tlačiareň začne tlačiť, a meraním času pomocou chronometra.

[ix] Originálne HP Dye Sublimation Atramenty pre tlačiarne radu HP Stitch S sú certifikované ECO PASSPORT od spoločnosti Oeko-Tex®, čo je celosvetovo jednotný systém testovania a certifikácie textilných chemikálií, farbív a pomocných látok. Skladá sa z dvojstupňového overovacieho postupu, ktorý analyzuje, či zlúčeniny a jednotlivé zložky spĺňajú špecifické kritériá pre udržateľnosť, bezpečnosť a dodržiavanie predpisov.

[x] Na stránke hp.com/go/recycle nájdete informácie o účasti a dostupnosti programu HP Planet Partners; program nemusí byť vo vašej jurisdikcii k dispozícii. Pokiaľ tento program nie je k dispozícii a pokiaľ ide o ďalší spotrebný materiál, ktorý nie je súčasťou programu, obráťte sa na miestne úrady ohľadom nakladania s odpadmi.

[xi] Vonkajší obal je vyrobený zo 100 % recyklovateľného materiálu (lepenky a papiera), ktorý je udržateľne získavaný z certifikácie spotrebiteľského reťazca FSC podľa Všeobecnej špecifikácie HP pre životné prostredie. Ďalšie informácie nájdete tu: www.hp.com/go/GSE.

[xii] Ďalšie informácie nájdete na adrese www.hp.com/go/sustainableimpact.

HP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať