ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Herný notebook ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition

0

U herných notebookov je dôležitý nielen výkon, ale aj dizajn, rôzne farebné a svetelné efekty a najlepšie aj príbeh, alebo prepojenie vizuálu s rešpektovanou známou osobnosťou. A právo o to sa snažili tvorcovia nového herného notebooku ROG Zephyrus G14 AW SE. Skratky AW SE  sme vysvetlili priamo v nadpise.

Alan Walker je svetoznámy britsko-nórsky hudobný producent a DJ. Preslávil sa hlavne hitmi Faded, Sing Me to Sleep, Alone a The Spectre.

Už v mladom veku prejavil záujem o počítače, programovanie a grafický dizajn. Táto vášeň ho neskôr doviedla k prominentnej kariére v elektronickej hudbe. Walker začal ako producent samouk publikovaním svojich skladieb na platformách YouTube a SoundCloud. Dnes má na konte miliardy prehratí na YouTube a Spotify a je uznávaným umelcom, ktorý skladbami pre hry PUBG Mobile a Death Stranding prerazil aj v hernom priemysle. Jeho koncerty nie sú len o hudbe, ale aj o charakteristických svetelných efektoch, kostýmoch a choreografii. Jedným z dôvodov, prečo si ROG vybral štýl od Alana Walkera je pravdepodobne aj jeho meno, presnejšie iniciály. Pozrite si na obrázku pozornejšie klávesnicu, presnejšie „herné“ klávesy WASD. Klávesy A a W majú namiesto klasického popisu prispôsobené logá Alana Walkera

Špeciálna edícia ultra kompaktného 14-palcového herného notebooku G14 AW SE kombinuje jedinečný štýl od Alana Walkera vrátane prvkov kyberpunku. Napriek kompaktným rozmerom tento notebook zo šasi zo zliatiny horčíka umožňuje naplno využiť výkon procesora AMD Ryzen R9-5900HS a grafického čipu NVIDIA RTX 3050Ti. Displej má rozlíšenie QHD, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, pokrýva 100% farebného gamutu DCI-P3 a má certifikáciu Pantone.

Farebný a dizajnový motív „Spectre blue“ AniMe Matrix LED veka, ktorý je exkluzívny pre túto edíciu zaujme trendovým farebným kontrastom medzi čiernou a modrou.

Ďalšími dizajnovými prvkami sú nápisy ROG s podpisom Alana Walkera, strieborná tlač textu a reflexný pás, ktorý prechádza cez veko. Dizajn dopĺňa špeciálna sada animácií pre hlavnú obrazovku a tiež pre LED obrazovku AniMe. Ďalšou vynikajúcou funkciou je klávesnica s prispôsobenými klávesnicami, ktoré zodpovedajú celkovej farebnej schéme a štýlu nového G14 AW SE.

Na svoje si prídu nielen hráči, ale aj dídžeji. Akrylový obal s kapacitnými podložkami funguje aj ako hudobný sampler a mixérsky pult s dotykovým ovládaním, ktorý sa k notebooku pripája cez USB-C kábel.

Tento hardvér spolupravuje s aplikáciou ROG Remix a dotykom plôšok sa aktivujú  príslušné obrazové a zvukové efekty. V balení nájdete aj štýlové puzdro, baseballová čiapka a pár ponožiek, všetko s motívom ROG/Alan Walker.

Technické parametre: Procesor: AMD Ryzen R9-5900HS, taktovacia frekvencia 3 GHz, 16 GB DDR4 3200 MHz, SSD 1 TB M.2 PCIe3.0, grafika NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, displej 14", rozlíšenie QHD; konektivita: Wi-Fi 6 (802.11ax) , bluetooth 5.1; operačný systém: Windows 10 Home; konektory: 1× USB-C Gen2 s podporou DisplayPort 1.4 a Power Delivery, 1× USB-C Gen2, 2× USB-A 3.2, HDMI 2.0, 3,5 mm jack, batéria 76 Wh; rozmery 324 × 222 × 19,9 mm, hmotnosť 1,7 kg.

ROG Zephyrus G14 AW SE (GA401QEC) je k dispozícii exkluzívne v obchode Datacomp za cenu 1 919 eur.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ROG Zephyrus G14 Alan Walker

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať