SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Spoločnosť HP predstavuje nový Chromebook pre prácu a voľný čas

Tlačové správy
1

Spoločnosť HP Inc. predstavila HP Chromebook x2 11, ktorým rozširuje svoj robustný ekosystém zariadení s OS Chrome pre zákazníkov, ktorí v dnešnom hybridnom svete túžia po maximálnej všestrannosti a mobilite. Spoločnosť HP uvádza na trh aj nový monitor HP M24fd USB-C s certifikáciou Works with Chromebook pre bezproblémový používateľský zážitok pri prepojení s Chromebookmi a ďalším príslušenstvom.

Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti HP vyhľadávajú dnešní používatelia zariadenia, vybavené s OS Chrome, technologické riešenia, ktoré podporujú a optimalizujú ich životný štýl vrátane hybridného spôsobu práce a času stráveného s rodinou. Nakupujú nielen zariadenia, ktoré im umožnia pracovať z domova (63 %), ale aj zariadenia pre ďalších členov domácnosti (27 %). V skutočnosti má 52 % respondentov deti, čo vysvetľuje, prečo 53 % respondentov používa zariadenie s OS Chrome na účely práce i školskej výučby.[1] Nový HP Chromebook x2 je odpoveďou na tieto zmeny, pretože ponúka personalizované zážitky prispôsobené každému používateľovi v domácnosti.

„V poslednom roku a pol sa spotrebitelia rázne presunuli do nového hybridného sveta a zmenili pohľad na svoje zariadenia a na spôsob ich využitia. Z jedného počítača na domácnosť sa stal jeden počítač na osobu, ktorý slúži k práci, každodennému životu i zábave,“ hovorí Josephine Tan, globálna riaditeľka a generálna manažérka divízie spotrebiteľských počítačov v spoločnosti HP Inc. „Spoločnosť HP úzko spolupracovala so spoločnosťou Google na optimalizácii svojich najnovších platforiem a na vývoji znamenitého a bezpečného ekosystému softvéru a aplikácií pre čo najlepší zážitok z interakcie so zariadeniami s OS Chrome. HP Chromebook x2 11 teda rozširuje naše portfólio zariadení s OS Chrome, pretože používatelia majú záujem o zariadenia, ktoré im v dnešnom hybridnom svete pomôžu vytvoriť osobnejšie a tiež príjemnejšie rodinné prostredie.“

HP Chromebook x2 11 je určený používateľom, ktorí chcú byť neustále produktívni a chcú sa baviť, pretože ponúka mobilitu smartphonu a zároveň produktivitu väčšieho dotykového zariadenia. Vďaka ultratenkej a odolnej konštrukcii hliníkového tela zhotoveného CNC obrábaním z jedného kusu materiálu je ideálny pre aktívny životný štýl v neustálom pohybe. Magnetická odnímateľná klávesnica a stojan s rozsahom 170 stupňov umožňujú nastaviť zariadenie do ideálnej polohy pre prácu, tvorbu alebo zdieľanie obsahu.

Ide o prvý Chromebook s odnímateľnou klávesnicou na svete, využívajúci výpočtovú platformu Snapdragon 7c[1] navrhnutú pre cloudové operačné systémy, ako je OS Chrome, na zabezpečenie vyššej energetickej účinnosti, vďaka ktorej vydrží batéria v prevádzke až 11 hodín.[2] Chromebook x2 je tiež prvým Chromebookom s odnímateľnou klávesnicou na svete
s voliteľnou podporou sietí 4G LTE2 v spojení s Wi-Fi 5. Vďaka týmto funkciám môže byť zariadenie rovnako mobilné ako smartphone, poskytuje však produktivitu plnohodnotného notebooku.

Zaujímavé funkcie nového HP Chromebook x2 11:

 • Živý zážitok zo sledovania videí a filmov aj hranie online hier vám poskytne prvý Chromebook s odnímateľnou klávesnicou na svete s 11palcovým displejom s rozlíšením 2K a pomerom strán 3:2.[3]
 • Pre zvýšenie produktivity ihneď po vybalení z krabice sa zariadenie dodáva aj
  s klávesnicou štandardnej veľkosti s nadrozmerným touchpadom a s bezdrôtovo dobíjacím perom HP s certifikáciou USI.[4] Pomer strán 3:26 umožňuje používateľom Chromebooku pohodlné písanie na výšku aj na šírku. Vďaka aplikáciám HP QuickDrop,[5] Concepts a novej aplikácii Cursive od spoločnosti Google nebolo presné písanie, kreslenie a zdieľanie nikdy jednoduchšie.
 • Pre živé videokonferencie a dokonalé momentky sú k dispozícii dva fotoaparáty – predné širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx a zadný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. V spojení s technológiou Audio by Bang & Olufsen ponúka zariadenia skvelý zážitok
  pri používaní služby Google Meet alebo iných nástrojov pre spoluprácu.
 • K dispozícii je možnosť sťahovania aplikácií z obchodu Google Play a sťahovanie hier zo služby Stadia Streaming Game Service.

Nový monitor s certifikáciou Works with Chromebook od spoločnosti HP

Monitor HP M24fd USB-C ďalej rozširuje rad monitorov s certifikáciou Works With Chromebook. Monitor pripojíte ku Chromebooku hneď po vybalení z krabice. Nepotrebujete žiadne ďalšie nastavenia ani riešiť akékoľvek problémy. Certifikácia Works With Chromebook znamená, že produkt bol testovaný spoločnosťou Google a spĺňa špecifické požiadavky
na pripojenie, vstupy a napájanie. Používatelia ho teda budú môcť pripojiť bez akýchkoľvek prekážok a komplikácií.

Monitor HP M24fd USB-C je navrhnutý tak, aby dobre spolupracoval so zariadeniami s OS Chrome, a je vybavený 65W káblom USB-C, ktorý funguje s akýmkoľvek notebookom podporujúcim technológiu USB-C a umožňuje pripojenie a napájanie počítača pomocou jediného kábla v záujme jednoduchej inštalácie. Tento monitor je tiež vybavený technológiou HP Eye Ease s certifikáciou Eyesafe®, ktorá potláča modrú zložku svetla bez negatívneho vplyvu na zobrazované farby.

Portfólio spotrebných zariadení s OS Chrome: spoločnosť HP stavia na ekologicky najudržateľnejšom portfóliu na svete

Spoločnosť HP pokračuje v inováciách vo všetkých oblastiach svojho podnikania, pričom buduje najudržateľnejšie portfólio na svete.[6] Dnes predstavené výrobky:

 • HP Chromebook x2: je opatrený obalom z udržateľných zdrojov a má certifikáciu Energy Star a ePEAT Gold.[7]
 • Monitor HP M24fd USB-C: je vyrobený udržateľným spôsobom, obsahuje recyklované materiály a plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch, a je zabalený v 100 % recyklovateľnom obale.[8]

Ceny a dostupnosť 

 • Notebook HP Chromebook x2 11 bude na Slovensku v predaji od októbra za ceny od 569 €.
 • Monitor HP M24fd FHD USB-C bude na Slovensku v predaji od decembra za ceny od 249 €.
 • Bezdrôtovo dobíjacie pero HP s certifikáciou USI bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 74,99 €.

[1] „Prieskum spol. HP Chromebook Buyer Drivers and Profiles ", USA, január 2021.

[2] Životnosť batérie s testovaním vykonávaným spoločnosťou HP pomocou nástroja LoadTest. Životnosť batérie sa bude líšiť a maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene zníži. Podrobnosti o teste nájdete na stránke. http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing. Plné nabitie batérie sa po aktivácii Adaptive Battery Optimizer môže znížiť.

[3] Na základe internej analýzy spoločnosti HP z augusta 2021. Odnímateľné počítače s uhlopriečkou 11 palcov, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu s operačným systémom Chrome OS. Všetky špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcovi komponentov; skutočný výkon sa môže líšiť, môže byť vyšší, alebo nižší.

[4] Bezdrôtovo dobíjané pero s certifikáciou USI sa predáva samostatne alebo za príplatok. Je súčasťou vybraných modelov.

[5] Ak chcete používať HP QuickDrop, potrebujete zariadenie HP Chrome OS s aplikáciou HP QuickDrop. Potrebujete aj zariadenia Android (telefón alebo tablet) so systémom Android 7 (Nougat) alebo novším alebo zariadenia iOS (telefón alebo tablet) so systémom iOS 12 alebo vyšším. Aplikácia musí byť prítomná na oboch zariadeniach, ktoré sa pokúšate spárovať.

[6] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Vychádza z väčšiny registrácií EPEAT® Gold a Silver po splnení všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutie 50 - 74% voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Silver a 75 - 100% voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Gold podľa normy IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese www.epeat.net (ikona externého odkazu).

[7] Peat Silver: Na základe registrácie US EPEAT® podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Pre viac informácií navštívte www.epeat.net.

[8] Na základe internej analýzy spoločnosti HP. Displej obsahuje 85% recyklovaných plastov od spotrebiteľov, z toho 5 % plastov končiacich v oceánoch podľa hmotnosti. 100 % vonkajších krabicových obalov a vlnitých vankúšov je vyrobené z certifikovaných a recyklovaných vlákien z udržateľných zdrojov.

Zobrazit Galériu

HP

Všetky autorove články

1 komentár

jedenásť palcový chroum búk za 569€? čo im šibe už v tom hp? lenovo mi za to predá ryzen5 3500u, 12gb ram, a 512gb ssd, 15.6'' reakcia na: Spoločnosť HP predstavuje nový Chromebook pre prácu a voľný čas

23.8.2021 12:08
jedenásť palcový chroum búk za 569€? čo im šibe už v tom hp? lenovo mi za to predá ryzen5 3500u, 12gb ram, a 512gb ssd, 15.6'' lcd a asus tiež, maximálne sa neoplatí zamknutý chroum búk, keď si môžem kúpiž odomknutý lenovo, či asus. na tom chroum búku sa vraj nedá nainštalovať nič iné, len chrome os, žiadne linuxy, nech si to strčia do kakáča taký stroj zamknutý a ešte k tomu za 569€, drbnutý národ z há pé, nech sa už konečne zobudia
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať