Hightech odpadkový kôš premieňa zvyšky jedla na krmivo

Technológie
0

Matt Rogers, bývalý inžinier Apple a spoluzakladateľ spoločnosti Nest, obrátil svoju pozornosť na to, aby sa náš potravinový odpad nedostal na skládky. Spustil svoj podnik Mill, ktorý sa sústreďuje na nový kuchynský kôš „zmršťujúci jedlo a odstraňujúci zápach“. Kuchynský oodpad sa v ňom premení na formu, ktorú možno poslať poštou na farmy a znova použiť ako výživné krmivo pre kurčatá.

Kôš Mill prijíma všetky vaše kuchynské zvyšky a každú noc ich automaticky suší a melie, výsledkom čoho je niečo, čo vyzerá ako kávová usadenina. Nádobu môžete napĺňať celé týždne bez toho, aby ste ju museli vyprázdňovať, pretože procesom sušenia a mletia sa potravinový odpad zmršťuje.

Do koša môžete hodiť ovocie, zeleninu, mäso, ryby, mliečne výrobky, vajcia, papier znečistený jedlom (obrúsky, filtre, papierové utierky), kôry, šupky, kôstky a dokonca aj kosti bez toho, aby to spôsobilo problémy. Aplikácia Mill bude mať prehľad o tom, ako je kôš plný, a obsahuje aj zoznam potravín, aby ste sa mohli vždy uistiť, že jedlo môžete bezpečne vhodiť.

Kôš má rozmery 68,5 × 40,6 × 38 cm a objem vedra je 11 litrov. Má uzamykacie veko, aby sa predišlo akýmkoľvek nehodám pri mletí, je vyrobený z práškovo lakovanej ocele a používa pachový filter na báze dreveného uhlia. Okrem plnenia potravinami a vyprázdňovania nie je na fungovanie tohto systému recyklácie potravín potrebné nič iné. Kôš spotrebuje 1 kilowatthodinu elektriny denne na spracovanie asi 0,7 kg kuchynského odpadu, ktorý sa pridáva každý deň.

Predplatné NEXTECH 2021

Členstvo v Mill stojí 33 dolárov mesačne, ak sa platí ročne, alebo 45 dolárov mesačne. Pri ročnej platbe sa bezplatne doručí aj kôš Mill, zatiaľ čo pri mesačne platenom členstve sa vyžaduje poplatok 75 USD za doručenie koša. Predplatné zahŕňa predplatené vratné boxy, poplatky za dopravu a plánované vyzdvihnutie. Činnosť by sa mala rozbehnúť na jar.

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať