Invalidný vozík Scewo Bro umožňuje jazdu po schodoch hore aj dole

Technológie
0

Bro od spoločnosti Scewo je invalidný vozík, na ktorom spoluzakladatelia Bernhard Winter, Thomas Gemperle a Pascal Buholzer pracujú od roku 2017. Ide o dvojkolesové osobné elektrické vozidlo s intuitívnym ovládaním a dobrou manévrovateľnosťou, ktoré je schopné vyjsť po schodoch.

Spoločnosť uviedla svoj inteligentný elektrický invalidný vozík, oficiálne označovaný Bro Series One, na trh vo Švajčiarsku, Rakúsku a Nemecku a na americký trh ho plánuje uviesť v roku 2025. Európska verzia sa v súčasnosti predáva približne za 39 000 USD. Sedadlo a operadlo sa dajú jednoducho nakloniť a nastaviť podľa predstáv používateľa.

K dispozícii je aplikácia, ktorá ponúka informácie o rýchlosti a aktuálnom režime, navyše umožňuje ovládanie svetiel a výber kľúčových nastavení, ako je citlivosť joysticku.Vďaka dvom veľkým kolesám dokáže tento invalidný vozík zdolať až 30 schodov za minútu, každý s maximálnou výškou 20 cm a so sklonom až 36 stupňov.

NEXTECH

Schody však musia byť široké aspoň 76 cm a nemôže ísť o točité schodisko. V situácii, kde by sa vyžadovala väčšia výška, sedadlo sa môže zdvihnúť od 45 do 87 cm. Bro s hmotnosťou 162 kg môže v závislosti od nainštalovanej batérie dopraviť používateľa na vzdialenosť 25 až 35 km rýchlosťou do 10 km/h.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať