SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Homatics Dongle G 4K / Multimediálny prehrávač s Google TV

0

Spoločnosť AB-COM má v ponuke už viacero streamovacích prehrávačov so systémom Android TV aj Google TV. Najnovší prírastok Homatics Dongle G 4K Google TV je multimediálne smart zariadenie s kompaktnými rozmermi a s najnovším operačným systémom Google TV (verzia 11) certifikovaným priamo Googlom. To má, samozrejme, viacero výhod. Tou hlavnou je, že sa nemusíte obávať o kompatibilitu aplikácií a môžete sa spoľahnúť na ich funkčnosť. Zariadenie vám tak z každého televízora, monitora či projektora dokáže urobiť smart televízor.

Dongle G má kompaktné rozmery v tvare plochejšieho hokejového puku. Telo je celé zo sivého plastu. Navrchu je pevne pripojený plochý káblik s veľkým konektorom HDMI, ktorý sa pripája priamo do vstupu HDMI televízora. Aby zariadenie fungovalo, potrebuje napájanie cez port micro USB. Na to môžete využiť pribalený zdroj s káblom alebo samotný kábel zasunúť do konektora USB na TV, ak ho televízor má. Konektivitu zabezpečuje bluetooth aj dvojpásmová Wi-Fi 5.

O pohon novinky sa stará procesor AMLogic S905Y4 16500DMIPS, ktorému sekundujú 2 GB LPDDR4 RAM a 8 GB eMMC flash. Prehrávač pracuje s rozlíšením 4K (3840 × 2160p, 60fps) a podporuje video s vysokým dynamickým rozsahom HDR 10, HLG aj kodek VP9 10 bit. Jedna z nezvyčajných vlastností Dongle G je možnosť pripojenia k internetu aj prostredníctvom eternetu 100 Mb/s. Navyše je tu konektor USB-C, ku ktorému môžete pomocou redukčného kábla pripojiť USB disk alebo USB hub na pripojenie viacerých zariadení. Nainštalovaný je Chromecast na zobrazenie obsahu vášho smartfónu, tabletu alebo PC na televízore, ku ktorému je tento HDMI TV prehrávač pripojený. V balení dostanete aj známy bluetooth diaľkový ovládač, ktorý poznáme aj z iných prehrávačov výrobcu. Ovládač má malé rozmery, dobre sadne do ruky a vďaka logickému usporiadaniu a rôznemu tvaru tlačidiel ho dokážete ovládať aj potme.

Celá inštalácia zariadenia spočíva v pripojení prehrávača do vstupu HDMI televízora a pripojení napájacieho micro USB. Ak chcete využívať káblový internet, treba ho rovno pripojiť, ušetríte si čas konfigurácie. Pri prvom spustení sa otvorí sprievodca inštaláciou, ktorý vás prevedie celým inštalačným procesom. Hlavné úkony pritom možno vykonať pomocou smartfónu pripojeného na váš Google účet, preto je dobré, ak ho budete mať poruke. 

Homatics Dongle G 4K pracuje pod oficiálnym operačným systémom Google TV vo verzii 11 a už v základe tu nájdete veľa predinštalovaných aplikácií, ako napr. Netflix, Prime Video, Disney+ a veľa iných. Ďalšie možno doinštalovať v obchode Google Play, treba iba dávať pozor na to, že nie všetky aplikácie budú kompatibilné s prehrávačom. Kompatibilita so všetkými aplikáciami dostupnými pre Android TV, medzi ktorými nájdete veľa aplikácií na sledovanie TV, filmov, hudby a hier, by mala byť zaručená. Zariadenie umožňuje sledovať aj živé vysielanie televíznych programov po nainštalovaní aplikácie operátora s predplatným. Môžete tak využívať služby ako Skylink Live TV, Magio Go, Antik TV, Sledovanie TV, O2 TV a veľa ďalších.

Homatics Dongle G 4K je spoľahlivý HDMI TV prehrávač s novým operačným systémom Google TV. Kvalita obrazu a zvuku je veľmi dobrá, pro­stredie je prehľadné a dobre ovládateľné a obsahuje množstvo zaujímavých funkcií. Poteší možnosť pripojenia cez Wi-Fi, ale aj cez kábel, čo pri tomto type zariadení nie je obvyklé. Vďaka malým rozmerom a bluetooth ovládaču ho môžete mať ukrytý za televízorom a vzhľadu to nijako neuškodí. Inštaláciu by mali zvládnuť aj menej zdatní používatelia. Príjemne prekvapí rýchlosť zariadenia a bezproblémový chod. Takže ak potrebujete oživiť váš starší televízor, monitor alebo projektor a dať mu ďalšiu šancu, môže byť pre vás práve Homatics Dongle G 4K tým správnym riešením.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výbava, podpora 4K, certifikovaný Google TV, možnosti prehrávania zo siete, konektivita, bluetooth DO, jednoduché ovládanie a inštalácia
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Operačný systém: Google TV (verzia 11), čipová súprava: AMLogic S905Y4 16500DMIPS, 2 GB DDR RAM, 8 GB Flash eMMC, RJ-45 eternetový LAN konektor, Wi-Fi 5 2,4 GHz/5 GHz, bluetooth 5.0, HDMI 2.1 / HDCP 2.2, video rozlíšenie: 4K, 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p, podpora kodeku AV1, Dolby Audio, 1× USB Type-C

• Cena: 64,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať