SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Samsung Freestyle / Pozerajte, kde chcete

0

Samsung patrí k popredným svetovým výrobcom televízorov, ale televízor nemusí byť v každej situácii najlepším riešením. V mnohých prípadoch je lepší variant projektor. Testovaný Samsung Freestyle však nie je tradičný model projektora. Ide o špecifický produkt, ktorý zaujme viacerými vlastnosťami.

Freestyle je ľahko prenosný projektor s možnosťou napájania zo siete cez adaptér alebo pomocou voliteľnej prídavnej batérie. Projekčný systém DLP LED pracuje s natívnym rozlíšením full HD. Jedna z hlavných vlastností Freestyle je rýchle a jednoduché nastavenie. Stoosemdesiatstupňový dizajn základne uľahčuje umiestnenie projektora na takmer akýkoľvek rovný povrch okolo vás alebo nad vami. ­Freestyle po zapnutí automaticky upraví zaostrenie a aplikuje geometrickú korekciu obrazu, takže vyrovná skreslenie obrazu vo všetkých smeroch. Všetko toto sa deje úplne automaticky, bez potreby manuál­neho zásahu. V menu projektora potom nájdete všetky nastavenia geometrie aj možnosť zmenšenia obrazu až na 80 %. To je užitočné pri použití v miestnosti, kde vám prekáža nejaký nábytok a podobne.

V základnom balení Freestyle nemá vstavanú batériu, Samsung však pod názvom Freestyle Battery Base ponúka voliteľne externú základňu, ktorá sa pripevňuje na spodnú časť jednotky. Batéria s kapacitou až 32 000 mAh/3,6 V dokáže podľa výrobcu napájať Freestyle až tri hodiny bez obmedzenia výkonu. To je dôležité uviesť, pretože viacero prenosných projektorov síce ponúka napájanie zo vstavanej batérie, ale svetelný výkon je pri takejto prevádzke rapídne znížený. Batéria vo Freestyle Battery Base je dostatočne výkonná na to, aby napájala Freestyle a zároveň nabíjala cez USB-C mobilné zariadenie. Freestyle však môže niekoľko hodín bežať cez sieťový adaptér USB-C s výkonom 50 W/20 V, v balení nájdete adaptér s výkonom 65 W. Ponuka batérie ako voliteľného externého príslušenstva je podľa mňa dobrý nápad. Znižuje to počiatočné náklady a hmotnosť projektora, zatiaľ čo zákazníkom umožňuje rozšíriť prenosnosť projektora, ak to potrebujú. No je fakt, že koncepcia projektora k tomu priam vyzýva. Samsung k projektoru ponúka aj ďalšie príslušenstvo. Keby sa niekomu nepáčila biela farba, na výber sú ďalšie tri (asi) silikónové obaly, ktoré môžete vymeniť za pôvodný biely. Vzhľadom na prenosnosť zariadenia to považujem za užitočné, obal chráni projektor pred poškriabaním. K dispozícii je aj pevné prenosné puzdro s karabínou, ktoré umožňuje prenášať projektor, aj keď ste niekde v prírode. Žiaľ, zmestí sa doň iba samotný projektor bez prídavnej batérie, bez ovládača (bez ktorého je v podstate nepoužiteľný) aj bez napájacieho adaptéra či kábla. Takže jeho účel mi nejako uniká, keďže všetko príslušenstvo musíte nosiť zvlášť.

Veľký benefit Freestyle je v tom, že po jeho zapnutí sa dostanete do štandardnej ponuky Smart TV s používateľským rozhraním z inteligentných televízorov Samsung. V podstate rovnaký je aj smart diaľkový ovládač. Vďaka tomu zariadenie ponúka kompletný zážitok zo smart TV, ktorý zahŕňa prístup k niektorým z najpopulárnejších streamovacích platforiem, ako je Netflix, Disney plus, HBO Max, Sledovani TV, YouTube a všetky ďalšie, na ktoré ste zvyknutí z TV Samsung. Pochopiteľne, všetko toto môžete využívať aj pri napájaní z batérie niekde v altáne, stačí si vytvoriť prístupový bod z vášho smartfónu a je to. Freestyle je takisto úplne kompatibilný s najrozšírenejšími hlasovými asistentmi Google, Amazon a dokonca aj Samsung Bixby. To vám dáva možnosť ovládať projektor a vyhľadať konkrétny obsah na sledovanie. Freestyle podporuje casting aj prostredníctvom AirPlay.

K dispozícii je päťwattový monofónny zvukový systém, ktorý poskytuje 360-stupňové zvukové pole. Na pomery projektorov je zvuk vcelku kvalitný a vďaka tichej prevádzke aj použiteľný. Keby nestačil alebo nechcete v noci rušiť okolie, možno pripojiť bluetooth reproduktor alebo slúchadlá. Súčasne môžu byť pripojené dve zariadenia. Svietivosť 550 lm postačuje na vytvorenie kvalitného obrazu až so 100-palcovou uhlopriečkou zo vzdialenosti 2,7 m v úplnej tme alebo menšieho pri okolitom svetle.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu, automatické nastavenie, smart TV, dizajn, konektivita, možnosť dokúpenia batérie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Technológia: LED, DLP, rozlíšenie: 1920 × 1080, svietivosť: 550 lm, životnosť 20 000 h, kontrast: 100 000:1, projekčný pomer: pevný objektív 1.2, digitálne zmenšenie 100 % – 80 %, automatická digitálna korekcia skreslenia, reproduktory: 1 × 5 W, akumulátor (voliteľný): 32 000 mAh/3,6 V, výdrž 3 – 4 h smart TV, podpora hlasových asistentov Google, Amazon, Samsung Bixby, konektory: micro HDMI (e-ARC), USB-C (DP), bezdrôtová konektivita: Wi-Fi, bluetooth 5.2, rozmery: 104,2 × 172,8 × 95,2 mm, hmotnosť: 0,8 kg

• Cena: Freestyle 663 EUR, Freestyle Battery Base 158,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať