SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Honda predstavila svoju prvú autonómnu elektrickú kosačku na trávu

Technológie
0

Honda predstavila svoj prvý prototyp autonómnej elektrickej kosačky poháňanej batériami. Nový prototyp sa nazýva Honda Autonomous Work Mower (AWM). Začiatkom tohto roka spoločnosť úspešne otestovala v teréne overenú koncepčnú verziu AWM s americkou komerčnou spoločnosťou zaoberajúcou sa úpravou krajiny. Na budúci rok sa chystá spustiť pilotný program, v rámci ktorého hľadá spoločnosti, ktoré by AWM otestovali v teréne. AWM sa dá riadiť manuálne alebo môže pracovať v autonómnom režime.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Operátor nastaví autonómnu prevádzku pomocou režimu „učenia“, v ktorom je kosačka riadená tak, aby vytvorila mapu trasy kosenia pomocou globálneho navigačného satelitného systému (GNSS). AWM sa môže naučiť viacero trás a vzorov kosenia, ktoré potom uloží na cloudový server. Po uložení trasy obsluha spustí autonómnu prevádzku AWM v režime Playback. Keď je AWM vo východiskovej polohe, operátor stiahne zadanú mapu trasy kosenia pomocou tabletu alebo smartfónu. AWM potom spustí autonómnu prevádzku a kosí podľa mapy trasy.

Honda uvádza, že AWM dokáže udržiavať priamu stopu v kopcoch a nerovnom teréne vďaka dvojmotorovej trakčnej kontrole, ktorá zabraňuje prekĺzavaniu pneumatík. Takisto má štyri radary a štyri senzory LiDAR na detekciu prekážok. AWM automaticky znižuje otáčky čepelí pri nízkych rýchlostiach a nízkom zaťažení, aby sa znížila spotreba energie. Pri vysokom zaťažení kosačka automaticky znižuje rýchlosť, aby zabránila upchávaniu trávou a jej nepokoseniu. 

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať