HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Huawei IdeaHub – inteligentná multifunkčná interaktívna tabuľa

1

IdeaHub je multifunkčné zariadenie pre kancelárie, ktoré kombinuje výhody interaktívnej tabule, dotykového displeja, kamery s funkciou rozpoznania tváre a smerových mikrofónov. Prívlastok „inteligentné“ si toto zariadenie oprávnene zaslúži, má implementované algoritmy umelej inteligencie na rozpoznávanie obrazu a taktiež zvuku, vrátane rozpoznania, ktorá z osôb v zábere kamier práve hovorí a táto osoba sa následne zobrazí v detaile.

IdeaHub podporuje tradičné cloudové video-konferenčné služby vrátane aplikácií tretích strán  čo výrazne zjednodušuje často zložitý proces tradičných cloudových videokonferencií. Zariadenie je navrhnuté tak aby vyhovovalo rôznym scenárom využívania a slúžilo ako prenosná konferenčná miestnosť. K dispozícii sú dve varianty, líšiace sa uhlopriečkou obrazovky 65, alebo 86 palcov. Obe varianty poskytujú 4K rozlíšenie s obnovovacou frekvenciou 60 snímok za sekundu. Displej je dotykový, ovládať sa dá jednoducho – pribaleným stylusom alebo prstom.  Zariadenie má veľmi rýchlu odozvu, takže nehrozí teda žiadne oneskorenie reakcií, ani sekanie. Od najbližšieho softvérového vylepšenia môžeme vraj očakávať aj simultánny prevod ručne písaného textu na strojový, samozrejmosťou je posielanie dokumentov, fotografií alebo videí.

Umelá inteligencia zabudovaná do IdeaHub-u poskytuje niekoľko užitočných funkcií, napríklad akustické odhlučnenie, ktoré blokuje nadbytočný šum a hluk na pozadí. Funkcia AutoFrame zároveň automaticky upravuje uhol kamery podľa veľkosti a rozloženia konferenčnej miestnosti a počtu účastníkov. Pomocou poľa s 12 mikrofónmi a kamery dokáže IdeaHub automaticky lokalizovať hlas hovoriaceho v okruhu 8 metrov.

Zariadenie využíva operačný systém Android, kompatibilný je s mobilnými telefónmi aj laptopmi. Stačí si nainštalovať aplikáciu IdeaShare alebo spárovať zariadenie cez kód na základnej obrazovke zariadenia. Pri párovaní mobilného telefónu je možné využiť aj skenovanie QR kódu. Cez Bluetooth sa dajú pripojiť externé zariadenia, ako napríklad klávesnica, myš alebo reproduktory. Vďaka bohatým možnostiam pripojenia môže IdeaHub slúžiť nie len ako interaktívna tabuľa na prednášky, školenia, či tímovú spoluprácu komunikačné zariadenie pre firmy, alebo školy, ale aj ako náhrada televízora.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Idea Hub Huawei IdeaHub interaktívna tabuľa

1 komentár

čo keď ťa na diaľku niekto vypne alebo bude generovať zisk chybovosťou reakcia na: Huawei IdeaHub – inteligentná multifunkčná interaktívna tabuľa

28.12.2020 17:12
čo, keď to niekto na diaľku pokazí a ty zaplatíš dve tabule a nie jednu? https://zive.aktuality.sk/clanok/150332/sis-o-obavach-z-dominancie-huaweiu-v-5g-nie-je-to-len-o-zadnych-vratkach/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať