SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Humanoidný robot Ameca už dokáže napodobniť hlas, mimiku a rétoriku známych ľudí

0

Britský humanoidný robot Ameca predviedol svoju škálu imitácií známych osobností, ktoré sú až desivo realistické. V novom videu tento sofistikovaný stroj, ktorý vyvinula cornwallská firma Engineered Arts, hovorí v štýle Morgana Freemana, Elona Muska aj Donalda Trumpa.

Robot Ameca je vybavený mikrofónmi, binokulárnymi očnými kamerami, hrudnou kamerou a softvérom na rozpoznávanie tváre, aby mohol komunikovať s ľuďmi. Spoločnosť Engineered Arts ho opísala ako „najpokročilejšieho humanoida na svete“ a ako „platformu na interakciu medzi človekom a robotom“. 

Ameca dokáže napodobniť drobné jemnosti ľudského prejavu. V novom videu sa robot rozpráva so zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Engineered Arts Willom Jacksonom pri stole vo firemných kanceláriách. Na začiatku videa vymenúva objekty, ktoré vidí v miestnosti, vrátane stola, stoličky, „presvetlených okien“ a „políc s knihami“. Potom opisuje robotickú hračku a anatomický model ľudskej hlavy na stole, ktorý opisuje ako „fascinujúci“.

Potom Jackson požiada Amecu, aby začala hovoriť hlasmi slávnych ľudí, a ona mu vyhovie hlbokým mužským hlasom v štýle Morgana Freemana. Následne ju Jackson požiada, aby hlasom Elona Muska hovorila o robotických vesmírnych lodiach, ktoré letia na Mars a objavujú plutónium.

Nakoniec je Ameca požiadaná, aby predniesla „dlhý rečnícky prejav“ v štýle Donalda Trumpa, ale hlasom SpongeBoba – a výsledok je zábavný. Ameca sa drží témy Marsu, prednesie nezmyselný monológ plný rétoriky a hyperbol, ktoré sú pre bývalého amerického prezidenta typické. „Ľudia, poviem vám, že nikto sa nevyzná v robotických vesmírnych lodiach lepšie ako ja,“ hovorí, pričom dokonale napodobňuje SpongeBoba.

Nie je jasné, či celá interakcia vo videu bola vopred pripravená, hoci firma už predtým tvrdila, že Ameca môže viesť neskriptované rozhovory. Spoločnosť Engineered Arts neprezradila, koľko stála výroba robota, keďže je stále vo vývoji, aj keď si ho možno prenajať na podujatia a výstavy. Hoci Ameca v súčasnosti nemôže chodiť, Engineered Arts pracuje na jej pohyblivej verzii s úplným telom, vďaka ktorému sa bude ešte viac podobať človeku.

Zdroj: dailymail.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať