NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Humanoidný robot Mesmer vyzerá až neuveriteľne realisticky

Technológie
0

Britská spoločnosť s názvom Engineered Arts vytvorila už množstvo humanoidných robotov, ktoré vyzerajú mimoriadne realisticky a pomerne prirodzene. A svoje roboty aj predáva na účely výskumu, vzdelávania a zábavy.

Tento výrobca nedávno predstavil svoju špičkovú sériu Mesmer, ktorá je vypracovaná veľmi detailne až po póry a jednotlivé chĺpky. O pohyby tela a hlavy robota sa starajú silné a tiché motory s vysokým krútiacim momentom.

Každý motor sa dá ovládať samostatne a hlavné časti (vrátane motorov, kamier, snímačov hĺbky, senzorov LIDAR a mikrofónov) sú pripojené na internet. To znamená, že robot môže byť ovládaný, monitorovaný, preprogramovaný a udržiavaný na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Dúfajme, že je aj silne šifrovaný, pretože by mohol byť veľmi lákavým cieľom pre hekerov.

Spoločnosť vyvinula aj softvér na báze prehliadača na kontrolu pohybu robotov, ktorý umožňuje plynulý, realistický pohyb. Roboty cítia vašu blízkosť a počas rozhovoru sa snažia udržiavať s vami očný kontakt. Mesmer vie žmurkať, gúľať očami a hýbať ústami. Jeho mimika je však stále neprirodzená.

Spoločnosť sa nezmienila o cenách robotov z radu Mesmer, ale jej menej realistické roboty RoboThespianSociBot stáli viac ako 79 000 dolárov.

Zdroj: live.engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot AI umelá inteligencia humanoid stroj clovek

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať