SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Hypersonické koľajové delo dokáže vystreliť inteligentné bomby až do stratosféry

Technológie
2

Čínske námorníctvo otestovalo hypersonickú koľajovú zbraň – v podstate zariadenie, ktoré využíva sériu elektromagnetov na zrýchlenie projektilu. Počas demonštrácie jeho sily však veci nešli úplne podľa plánu. Ako uvádza South China Morning Post, v teste koľajového dela bol vystrelený presne navádzaný projektil čiže inteligentná bomba 15 km do stratosféry.

Keďže však zrejme nebola vystrelená tak vysoko, ako mala, test bol nakoniec vyhlásený za neúspešný. Analýza vedená profesorom Lu Junyongom z Univerzity námorného inžinierstva pomocou AI zistila, že aj keď okrídlená inteligentná bomba prekročila rýchlosť Mach 5, nefungovala tak, ako by mohla. Projektil sa počas stúpania točil príliš rýchlo, čo malo za následok „nežiaduce naklonenie“.

Len pred niekoľkými mesiacmi sa objavili správy o ďalšom navrhovanom čínskom supervýkonnom koľajovom dele, ktoré má poslať astronautov na lodi veľkosti Boeingu 737 do vesmíru. Stále však existuje veľa technických problémov, ktoré bude treba vyriešiť, kým bude obrovské koľajové delo pripravené vystreľovať ľudí alebo zbrane do vesmíru. V neposlednom rade ide o problémy s otáčaním a nakláňaním, ktoré sa prejavili aj v tomto teste.

Zdroj: futurism.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Geniusdelo reakcia na: Hypersonické koľajové delo dokáže vystreliť inteligentné bomby až do stratosféry

24.5.2024 06:05
Ale ved uz baron Münchhausen letel na delovej guli az na Mesiac. A najprv by sme mali snad trosku na obeznej drahe Zemicky poupratovat,je tam strasny bordel...
Reagovať

RE: Geniusdelo reakcia na: Geniusdelo

25.5.2024 12:05
A to ako si mám predstaviť. Mám tam ísť na vlastné náklady zbierať ten bordel, alebo zaplatiť pakitalistom ktorí ten bordel vytvárajú aby mali miliardové zisky?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať