IKEA bude mať inteligentný reproduktor s Alexou a Google Asistentom za dobrú cenu

0

Švédsky nábytkársky gigant v spolupráci s americkým výrobcom zvukovej techniky Sonos v apríli predstaví svoje prvé reproduktory zo série Symfonisk. V tlačovej správe firma už potvrdila názov Symfonisk Wi-Fi Bookshelf Speaker a ponúkla aj pohľad na dizajn, ktorý, mimochodom, už získal ocenenie Red Dot Design. Reproduktor môže byť položený vo zvislej polohe na poličke s knihami alebo môže vo vodorovnej polohe sám poslúžiť ako polička. Šikovné, však?

Ovládanie reproduktora Symfonisk Wi-Fi je zjednodušené na tlačidlo play/pause a ovládač hlasitosti. Vyzerá to tak, že ide skôr o fyzická tlačidlá ako kapacitné a je tu aj malý LED svetelný indikátor, aký majú takmer všetky reproduktory Sonos. Reproduktor má plastovú skrinku a jeho mriežka je pokrytá látkou. Vyhotovenie tak spája dizajn modelov Sonos a škandinávsky štýl.

IKEA zatiaľ neuviedla žiadne ďalšie podrobnosti, ale hovorí sa, že reproduktor bude podporovať hlasové ovládanie Amazon Alexa aj Google Asistent a mal by fungovať so systémom inteligentnej domácnosti Ikea Tradfri. Symfonisk bude k dispozícii v auguste, cena ešte nebola oznámená, no podľa odhadov by sa mala pohybovať okolo 120 dolárov. Viac sa zrejme dozvieme počas oficiálneho predstavenia 9. apríla.

Zdroj: pocket-lint.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google Alexa Amazon asistent assistant smart reproduktor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať