ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Inovatívna vakcína proti COVID-19 by sa čoskoro mohla podávať vo forme náplasti

Bezpečnosť
8

Nová technológia vytvorená lekármi z Queenslandskej univerzity umožní ľuďom vakcináciu bez injekcie – nosením náplasti. Vakcína podávaná pomocou mikročipového aplikátora s vysokou hustotou, a nie pomocou ihly vyvoláva lepšie a rýchlejšie imunitné reakcie, hovoria odborníci. Takisto neutralizuje viaceré varianty vírusu vrátane britského a juhoafrického. Náplasť vyvíjaná v spolupráci s biotechnologickou spoločnosťou Vaxxas je potiahnutá vakcínou, ktorá sa pomaly dostáva pod kožu, čo si vynúti imunitnú odpoveď buniek.

SWAN_042021

Je vybavená aplikátorom, ktorý je schopný podať tisíce mikroskopických dávok vakcíny, čo poskytuje silnú imunitu proti viacerým variantom. Ďalšia výhoda tejto technológie je v tom, že ju možno skladovať pri izbovej teplote, čo uľahčuje jej distribúciu. Dá sa skladovať týždeň pri 40 °C alebo mesiac pri 25 °C. Výsledky klinických testov sú zatiaľ mimoriadne pozitívne a náplasť sa v súčasnosti podrobuje recenzovaniu.

Zdroj: dailymail.co.uk.

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

daily mail ako zdroj reakcia na: Inovatívna vakcína proti COVID-19 by sa čoskoro mohla podávať vo forme náplasti

11.6.2021 15:06
https://mediabiasfactcheck.com/daily-mail/
https://www.theguardian.com/technology/2017/feb/08/wikipedia-bans-daily-mail-as-unreliable-source-for-website
Reagovať

Tajné služby EU už očkujú občanov dotykom, stačí zájsť do samoobsluhy a dotknúť sa tovaru reakcia na: Inovatívna vakcína proti COVID-19 by sa čoskoro mohla podávať vo forme náplasti

11.6.2021 10:06
Veď tu už dotykom tovaru v obchoďáku Vás zaočkujú priechodom cez pokožku. Tajné služby takto znižujú stav covid19, stačí sa dotknúť tovaru a jeho obalu. Minule mi prišla zásielka a len, čo som sa jej dotkla, tak mi prešlo cez ruky vakcína, som cítila normálne.
Reagovať

klamari reakcia na: Inovatívna vakcína proti COVID-19 by sa čoskoro mohla podávať vo forme náplasti

11.6.2021 01:06
Je to nezmysel a nie inovacia! Ale vy dochodcovia redakcie bulvaru sa asi nesprchujete a vam nevadi mat zbytocnost na ruke.
Reagovať

RE: klamari reakcia na: klamari

11.6.2021 10:06
A cenu o najtrapnejsi koment vyhrava...
Reagovať

RE: RE: klamari reakcia na: RE: klamari

11.6.2021 15:06
vzhladom na to kolko sprostosti tu uz vyplodili a nic z toho nebola pravda vyhravas cenu o najtranesi komentar ty. Daily mail je tak doveryhodny zdroj vedeckych informacii asi ako nas novy cas https://mediabiasfactcheck.com/daily-mail/ https://www.theguardian.com/technology/2017/feb/08/wikipedia-bans-daily-mail-as-unreliable-source-for-website
Reagovať

RE: RE: RE: klamari reakcia na: RE: RE: klamari

11.6.2021 17:06
"Co je na tom konkretne sprostost?" Pocuj, tebe chyba chut logicky rozmyslat. Nosit nieco na ruke tyzden, co ta bude obmedzovat, alebo ak je horuco sa potit pod tym je nezmysel. Tiez, ked to mozes nahradit injekciou za 1 minutu. Vyse 99% "vyskumov" su podvod na branie penazi, kde skumaju zbytocnost alebo nezmysel a organizatori za to beru peniaze nejakou cestou zo statneho rozpoctu alebo od ludi na internete, ktori sa daju nachytat.

RE: RE: RE: klamari reakcia na: RE: RE: klamari

11.6.2021 17:06
1/Nauc sa aspon pisat..evidentne ti to velmi nejde, o pridavani komentarov ani nehovorim.Ci viackrat to iste pridat je stale viac vsak? :)Pre istotu..
2/Ty si vedec?Co je na tom konkretne sprostost?Ci tvoj rozum na zaklade nicoho vyhodnotil ze je to hlupost lebo pouzili zdroj daily mail..waaau
Staci pouzit google aby si zistil ze takato technologia sa uz nejaky cas vyvija..

RE: RE: RE: klamari reakcia na: RE: RE: klamari

11.6.2021 15:06
:)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať