SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Inovatívna zmes elektrolytov by mohla zmeniť budúcnosť elektromobilov

0

Výskumníci z japonskej technologickej spoločnosti Asahi Kasei priniesli významnú inováciu v oblasti batérií, ktorá by mohla spôsobiť revolúciu v budúcnosti elektrických vozidiel. Vyvinuli „vysokoiónový“ elektrolyt pre lítiovo-iónové batérie, ktorý zlepšuje výkon a čas prevádzky. Spoločnosť Asahi skúma vysokoiónové verzie od roku 2010 a identifikovala acetonitril ako sľubnú zložku elektrolytu.

Konštrukcia batérie využíva menší počet článkov a zvýšenú hrúbku elektród na zlepšenie výkonu. Prototyp sa dobre osvedčil aj pri extrémnych teplotách, keď si udržal vysoký výkon pri -40 stupňoch Celzia a pri 60 stupňoch Celzia preukázal dvojnásobnú životnosť a odolnosť.

Tento prelomový objav by mohol viesť k zníženiu nákladov na elektrické vozidlá, čo je dôležitý cieľ. Inovácie batérií prebiehajú na celom svete, pričom výskumníci sa snažia o lacné, účinné a spoľahlivé chemické zloženie batérií, ako aj o dosiahnutie dlhšieho dojazdu pri kratšom čase nabíjania. Spoločnosť Asahi plánuje komercializovať svoju zmes elektrolytov do roku 2025.

Zdroj: thecooldown.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať