SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Inovatívny robotický vysávač podlahu aj umyje, rozpozná predmety a dá sa ovládať aj hlasom

0

Spoločnosť iRobot predstavila model Roomba Combo j7+, o ktorom tvrdí, že je to najpokročilejší robotický vysávač a mop 2 v 1 na svete. Combo j7+ je navrhnutý tak, aby si poradil so zmesou kobercov, koberčekov a tvrdých podláh, od konkurencie ho však odlišuje schopnosť vysávať a mopovať v rámci jedného upratovacieho procesu. Po vysávaní netreba manuálne pripevňovať mopovaciu podložku, pretože tento robot využíva na vykonávanie oboch úloh nové riešenie.vMožnosť mopovať a vysávať znamená, že robot bude držať mokrý mop ďalej od koberca.

Predplatné NEXTECH 2021

Combo j7+ to dosiahne tak, že mop zasunie a umiestni ho na svoju hornú časť, keď zistí prítomnosť koberca. Vysávač sa dodáva s operačným systémom iRobot OS 5. a navigačným systémom PrecisionVision, aby presne zistil, kde sa nachádza a na čo sa „pozerá“. Dokáže identifikovať viac ako 80 bežných predmetov v domácnosti, čo umožňuje majiteľom požiadať ho, aby upratal konkrétne oblasti, napríklad okolie umývačiek riadu, toaliet a odpadkových košov, pričom sa vyhne bežným nástrahám, ako sú šnúry, topánky, misky domácich zvierat atď. Combo j7+ sa dá ovládať aj hlasom, podporovaných je približne 600 hlasových príkazov.

Hlasové ovládanie je možné pomocou aplikácie iRobot, ale aj prostredníctvom služieb Alexa, Google Assistant a Siri. V snahe o čo najväčšiu automatizáciu iRobot vybavil svoj nový vysávač systémom Clean Base Automatic Dirt Disposal, ktorý umožňuje opakované vyprázdňovanie robota. Nečistoty sa ukladajú do vrecka, ktoré treba vymeniť až po 60 dňoch. A pokiaľ je pripojená mopovacia podložka a nádrž na mopovací roztok je plná, robot bude automaticky vykonávať svoje mopovacie úlohy, kým nebude treba pridať roztok alebo novú podložku. Roomba Combo j7+ je už k dispozícii na objednanie na stránke iRobot.com za 1099 dolárov. Dodávky sa začnú 4. októbra.

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať