SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Instagram už ponúka funkciu prevodu textu na reč a hlasové efekty

0

Instagram, ktorý je vo vlastníctve spoločnosti Meta, prináša dve nové funkcie pre Reels, formát krátkych videí podobný aplikácii TikTok. Ide o prevod textu na reč a hlasové efekty, ktoré ponúkajú tvorcom viac možností pri vytváraní Reels. Funkcia Text to Speech umožňuje používateľom využívať umelý hlas na čítanie akéhokoľvek textu, ktorý pridajú do videa, namiesto toho, aby použili svoj hlas.

Funkciu hlasových efektov (Voice Effects) zasa možno použiť na úpravu zvuku a hlasového prejavu v aplikácii Instagram Reels. Novinky oznámil Instagram v blogovom príspevku na svojej komunitnej stránke a sú dostupné pre systémy iOS aj Android. Možnosť prevodu textu na reč je prístupná prostredníctvom textového nástroja v kamere Reels. Umožňuje, aby automaticky generovaný hlas prečítal text, ktorý ste pridali do Reels.

Tu je spôsob, ako môžu používatelia získať prístup k tejto funkcii:

1. Otvorte funkciu Reels Camera v aplikácii Instagram.
2. Zaznamenajte video alebo ho nahrajte z galérie.
3. Ťuknite na nástroj Text.
4. Klepnite na textovú bublinu a z rozbaľovacej ponuky s tromi bodkami vyberte možnosť Text to Speech (Prevod textu na reč).
5. Vyberte hlas, ktorý chcete použiť.
6. Publikujte.

Funkcia hlasového efektu umožňuje používateľom upraviť zvuk alebo hlasový prejav v Reels. V súčasnosti Instagram ponúka päť možností hlasových efektov – hlásateľ, hélium, obor, robot a spevák. Aby používatelia mohli túto novú funkciu používať, musia nahrať video do Reels a ťuknutím na voľbu Music Note otvoriť mixér zvuku. Potom treba prejsť do ponuky Effects a vybrať hlasový efekt, aby mohli upraviť svoje video alebo hlasový záznam.

Zdroj: firstpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať