SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Inteligentný kvetináč automaticky zavlaží rastliny vodou zo vzduchu

Technológie
8

Izbový kvetináč WALTY vás absolútne zbaví problémov so zavlažovaním a starostlivosťou o vaše rastliny. Funguje podobne ako les zachytávaním atmosférickej vlhkosti. Spôsob, ako funguje WALTY, je podobný odvlhčovaču. Odvlhčovač odvádza vlhkosť zo vzduchu pomocou studených platní, na ktorých vzduch skondenzuje na kvapky vody.

Kvapky potom kvapkajú do zásobnej nádrže, a keď sa tá naplní, jednoducho ju vyprázdni. WALTY sa dá naprogramovať tak, aby zalieval vaše rastliny každodenne alebo raz za týždeň.  Zaujímavé je, že pôvod WALTY siaha k ničivým hurikánom, ktoré pred takmer štyrmi rokmi zasiahli Portoriko. Prístup obyvateľov k čistej vode bol vtedy extrémne obmedzený, museli dlhé hodiny čakať v rade v supermarkete. Odhadovalo sa, že viac ako 95 % Portoričanov nemá pitnú vodu.

SWAN_042021

To viedlo tím z WATRIC Energy Resources k tomu, aby hľadal nové alternatívne zdroje vody mimo vodovodnej siete, ktoré by mohli tento problém vyriešiť. Po mesiacoch výskumu tím vyvinul prvý dôkaz funkčnosti koncepctu kondenzačného systému, ktorý by mohol akoby zázrakom vyčerpať malé množstvo vody zo vzduchu. V rámci ďalšieho výskumu a vývoja sa tím rozhodol na základe svojho kondenzačného systému postaviť samozavlažovací inteligentný kvetináč.

Práve prebiehajúca kampaň na Kickstarteri má tímu z WATRIC Energy Resources zaistiť financovanie na rozšírenie ich myšlienky tak, aby ľudia mali prístup k čistej pitnej vode aj zo vzduchu. Prispievatelia môžu získať kvetináč WALTY za 169 dolárov, čo je 27-percentná zľava z maloobchodnej ceny 230 dolárov. Dodávky sa majú začať  januári 2022.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

tak ja mam potom doma reakcia na: Inteligentný kvetináč automaticky zavlaží rastliny vodou zo vzduchu

26.8.2021 17:08
inteligentnu zavlahu, inteligentnu kosacku na travu a inteligentny vysavac. Sama pokosi, zavlazi, povysava a dokonca zavlaha aj kosacka si daju pocas dazda pauzu. Podla tunajsich standardov su to vsetko super inteligentne zariadenia. A skoro som zabudol na nainteligetnejsie tepelne cerpadlo ktore megasuper inteligentne analyzuje vonkajsiu teplotu, vnutornu teplotu a teplotu kurenia. Sice sa to roky vola ekvitermicka regulacia ale podla tunajsich standardov je to einstain medzi zariadeniami.
Reagovať

Lacko reakcia na: Inteligentný kvetináč automaticky zavlaží rastliny vodou zo vzduchu

26.8.2021 01:08
Lacko je hlupejsi ako kvetinac. Aj ten je mudrejsi od neho.
Reagovať

RE: On sa silou mocou snaží, aby zrušili kvôli nemu diskusiu. reakcia na: Lacko

26.8.2021 12:08
On sa silou mocou snaží, aby zrušili kvôli nemu diskusiu.
Reagovať

RE: Kto len tebe dal tu policajnu hodnost na odhalovanie zlocincov skriptami? Ved ty si drzan a nevies sa spravat. reakcia na: Lacko

26.8.2021 12:08
Kto len tebe dal tu policajnu hodnost na odhalovanie zlocincov skriptami? Ved ty si drzan a nevies sa spravat. Preco nadavas panovi Lackovi, ktory zdarma pise clanky na web? On je superman podla mna a ty si nula. Ved si zaloz vlastny web a ukaz, ze co dokazes.
Reagovať

RE: RE: Ty si slusny? Ved stale vysedavaas na nete a zadieras? A policajny plat ti ide dalej, hej? reakcia na: RE: Kto len tebe dal tu policajnu hodnost na odhalovanie zlocincov skriptami? Ved ty si drzan a nevies sa spravat.

27.8.2021 13:08
Ty si slusny? Ved stale vysedavaas na nete a zadieras? A policajny plat ti ide dalej, hej? Tipujes zlocincov skriptami, hej? No ty si riadny typek. Pochybujem, ze si policajt. Vymyslas si koniny.
Reagovať

RE: RE: RE: To napisal on o sebe, ze je z vychodu a pise skripty na tipovanie zlocincov ;) Ja nic nevravim, tak sa zobud. reakcia na: RE: RE: Ty si slusny? Ved stale vysedavaas na nete a zadieras? A policajny plat ti ide dalej, hej?

28.8.2021 16:08
To napisal on o sebe, ze je z vychodu a pise skripty na tipovanie zlocincov ;) Ja nic nevravim, tak sa zobud.

RE: RE: RE: Ty si slusny? Ved stale vysedavaas na nete a zadieras? A policajny plat ti ide dalej, hej? reakcia na: RE: RE: Ty si slusny? Ved stale vysedavaas na nete a zadieras? A policajny plat ti ide dalej, hej?

28.8.2021 02:08
Odkedy policajti programuju? Naco protirecis, ked nechapes ako funguje system vo svete?

RE: RE: Kto len tebe dal tu policajnu hodnost na odhalovanie zlocincov skriptami? Ved ty si drzan a nevies sa spravat. reakcia na: RE: Kto len tebe dal tu policajnu hodnost na odhalovanie zlocincov skriptami? Ved ty si drzan a nevies sa spravat.

27.8.2021 10:08
Ja som slusny a normalny. Ty a Lacko ste hlupi a drzi.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať