PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

JBL Clip 4 / Prenosnosť ako priorita

0

JBL má vo svojom portfóliu širokú ponuku reproduktorov, ale séria Clip je jedinečná tým, že tieto modely sú priamo určené na rôzne outdoorové aktivity, turistiku či výlety do prírody. Najnovšia generácia Clip 4 síce prichádza s odlišným dizajnom, ale zachováva typickú integrovanú skobu, vďaka ktorej reproduktor jednoducho zavesíte na batoh či na stan. So špecifikáciou IP67 sa zariadenie nezľakne dažďa ani prašných ciest a robustná konštrukcia s pogumovanými prvkami ho ochráni aj v prípade pádu alebo pri predieraní sa cez hustý porast. Pochopiteľne, ak ho chcete so sebou nosiť na túru, určite vás okrem rozmerov bude zaujímať jeho hmotnosť. Tu však Clip 4 s necelými 0,24 kg tiež nesklame.

Ovládacie prvky sú už tradične vytvorené ako pogumované piktogramy funkcií na povrchu reproduktora. Vzhľadom na menšie rozmery sú rozmiestnené po tele prístroja. Na prednej strane nad veľkým logom JBL nájdete ovládače hlasitosti a tlačidlo Play. Na zadnej strane naboku nájdete tlačidlo zapnutia a párovanie bluetooth. Z konektorov je tu iba nabíjací USB-C, ku ktorému v balení nájdete aj kábel.

Clip 4 je vybavený jedným 40 mm širokopásmovým meničom s výkonom 5 W. Ten pracuje s frekvenčným rozsahom 100 Hz až 20 kHz. Na pripojenie slúži bluetooth v najnovšej verzii 5.1, ktorý zabezpečuje kvalitný prenos zvuku pri zachovaní nízkej spotreby. Napájanie zabezpečuje Li-ion batéria s kapacitou 3,885 Wh, ktorá podľa výrobcu udrží zariadenie pri živote až 10 hodín. Pochopiteľne, výdrž sa odvíja predovšetkým od spôsobu používania. Mne sa pri nastavení hlasitosti asi na 70 % podarilo dosiahnuť 9 hodín, čo považujem za slušný výsledok. Batéria sa nabije asi za 3 hodiny. Je to spôsobené tým, že sa nabíja výkonom iba 2,5 W. Pri bežných scenároch použitia je však výdrž aj čas nabíjania bez problémov.  Po testovaní musím skonštatovať, že Clip 4 plní všetko, čo sľubuje. Konštrukcia z balistickej tkaniny s hliníkovým rámikom a pogumovanými časťami je dostatočne robustná na to, aby zniesla aj tvrdšie zaobchádzanie. Zariadenie nemá chránený konektor USB-C, takže síce znesie zmoknutie, ale do vody by ste ho ponárať nemali. Poškodenie nehrozí ale treba v prvom rade vysušiť konektor. Zvuk zodpovedá jeho veľkosti a určeniu. Je dostatočne hlasitý, s kvalitným podaním stredov a výšok. Basy sú slabšie, ale na danú veľkosť aj tak nadpriemerné. Vzhľadom na svoju konštrukciu je reproduktor určený na to, aby pri hraní visel, nie ležal na stole. V tom prípade totiž väčšina výkonu aj časť frekvenčného spektra uniká do priestoru a vy si nevychutnáte kvalitu zvuku, akú vie ponúknuť. Zariadenie je dodávané až v 8 farebných vyhotoveniach.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, kvalitná konštrukcia, odolnosť IP67
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Výkon: 5 W, reproduktor: 5 W; 40 mm širokopásmový menič, batéria: 3,885 Wh, výdrž do 10 hodín, pripojenie: bluetooth 5.1, rozmery: 86,30 × 134,50 × 46 mm, hmotnosť: 239 g

www.jbl.sk

HODNOTENIE: 8/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať