SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

JBL Reflect Flow Pro / Športovec s dobrou výdržou

1

JBL Reflect Flow Pro sú ďalšie bezdrôtové slúchadlá výrobcu s aktívnym adaptívnym potlačením hluku a funkciou Smart Ambient,  určené pre potreby aktívnych používateľov, ktorí si radi zašportujú. Slúchadlá prichádzajú s veľmi slušnou výdržou, funkciou aktívneho potlačenia hluku a vodovzdornou konštrukciou. K dispozícii sú v čiernej, modrej, ružovej alebo bielej farbe. V balení nájdete tri páry ušných vložiek (S, M, L) a tri páry plutiev (takisto S, M, L), takže by mali vyhovieť každému. Správna veľkosť týchto komponentov je vzhľadom na športové využitie kľúčová, aby vám slúchadlá dobre sedeli v ušiach aj pri športovaní a nevypadli. Preto odporúčam ich prispôsobeniu venovať pozornosť.

Slúchadlá majú stupeň krytia IP68, neublíži im teda pot, dážď ani náhodný pád do kaluže. Nie sú však určené na plávanie. Nabíjacie puzdro nie je vodotesné, takže pred vložením ich treba vysušiť. Puzdro má vyklápacie horné veko a zabudovaný textilný remienok. Priložený je nabíjací kábel USB-C/USB-A. Na vonkajšej strane je stavový LED pásik, ktorý vás informuje o nabití batérie. Slúchadlá môžete konfigurovať pomocou aplikácie JBL Headphones, kde vidíte stav batérií slúchadiel aj puzdra priamo v percentách. Aplikácia umožňuje aj ovládanie potlačenia hluku, nastavenie ekvalizéra a takisto nastavenie dotykového ovládania.

Nastaviť si tu môžete aj niektorú zo služieb hlasových asistentov Amazon Alexa alebo ­Google Assistant. Dotykové ovládacie prvky na uchu sú rozdelené medzi obe slúchadlá. Klepnutím vpravo ovládate prehrávanie, dvoma klepnutiami preskočíte o skladbu dopredu a tromi klepnutiami dozadu. Dvojitým klepnutím odpoviete aj na prichádzajúci hovor alebo ho ukončíte na oboch slúchadlách. Dlhé stlačenie ktoréhokoľvek slúchadla vyvolá hlasového asistenta. Jediným klepnutím na ľavé ucho môžete prepínať medzi režimami ANC zapnuté, ANC vypnuté a Ambient Aware. Výrobca udáva výdrž zhruba 10 hodín, s nabíjaním v puzdre dovedna 30 hodín. So zapnutým ANC sa výdrž slúchadiel skráti asi na 8 hodín. Puzdro možno nabíjať aj bezdrôtovo. Slúchadlá využívajú bluetooth 5.0. Interné 6,8 mm meniče poskytujú frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 kHz.

Zvuková stránka slúchadiel je pomerne slušná. Zvuk je posunutý viac do výškového spektra, basy sú dostatočné, ale nie prehnané. Vďaka ekvalizéru si môžete zvuk v určitom rozsahu prispôsobiť svojim preferenciám, k dispozícii je aj niekoľko predvolieb. Puzdro zvládne dve plné nabitia slúchadiel, takže bezpečne s nimi dokážete prežiť viac ako celý deň. Potlačenie šumu patrí k priemeru, v danej kategórii je však z tých lepších. Slúchadlá využívajú automatickú detekciu ucha, takže po vytiahnutí z ucha sa automaticky vypnú. Automatizované je aj párovanie, po zapnutí slúchadiel vám mobil ponúkne, či ich chcete pripojiť. Spojené môžu byť s dvoma zariadeniami. Mikrofón ponúka veľmi dobrú zrozumiteľnosť pri hovoroch.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ovládanie, ANC, odolnosť, rozmery, zvuk
- Neuškodili by výraznejšie basy

PARAMETRE:

6,8 mm dynamický menič, napájanie: 5,0 V/1 A, hmotnosť: slúchadlo 7,2 g/ks (14,4 g kombinácia), nabíjacie puzdro 61,5 g, slúchadlá: batéria (85 mA/3,7 V), nabíjacie puzdro: (540 mA/3,85 V), čas dobíjania: < 2 hodiny od vybitia, čas bezdrôtového dobíjania: 3,5 h, výdrž/so zapnutým ANC: až 10 hodín/8 hodín, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 100 dB SPL @ 1 kHz, maximálna SPL: 94 dB, citlivosť mikrofónu: -38 dBV/Pa @ 1 kHz (TBC), bluetooth verzia: 5.0, verzia profilu bluetooth: A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.7

Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

:-D 179€? Reňo, kto by to kúpil v krajine, kde ľudia nemajú čo žrať a sú zamorení Ukrajincami, ktorí len zdarma odžerú z nášho:D reakcia na: JBL Reflect Flow Pro / Športovec s dobrou výdržou

30.3.2022 19:03
Reňo ty si romantik. Snívaš tak veľmi až sa to stáva nereálne. 179€? Ktorá bežná rodina toto zakúpi? Horných desať tisíc? Pochybujem, už aj tí šetria, vidia totiž, že ceny stúpajú, ale kvalita je šhít. Nech si to za tú cenu nechajú, popočúvam Slovenský rozhlas 1, Sro1 v autobuse cestou do roboty, či po jedlo do obchoďáku. Ňo, maj sa Reňko a hlavne pííš!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať