Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Fotogrametria v praxi: Japonský nadšenec premenil 2D fotografie na neskutočné 3D videá

Technológie
0

Istý japonský fanúšik fotogrametrie s prezývkou Photogrammetrer Eiji zverejnil na svojom účte na Twitteri 3D videá z tokijských ulíc, ktoré vytvoril iba z 2D fotografií. Výsledky sú neuveriteľné. Ohromujúca je úroveň detailov a zložitosť 3D objektov vzhľadom na zdrojový materiál. Video bolo uverejnené 25. decembra minulého roka, ale nie je to Eijiho prvý pokus.

predchádzajúca verzia pouličného videa, zdieľaného na Twitteri v júli 2019, ukazuje, aké pokročilé sú Eijiho zručnosti. Fotogrametria je v tomto prípade extrakcia 3D rozmerov (mierka, vzdialenosť atď.) z 2D dát (z obrázkov Google Streetview). Dnes už existuje široká škála fotogrametrického softvéru, niektoré aplikácie s obmedzenými funkciami sú aj bezplatné.

Takáto práca je však náročná na čas, výpočtový výkon a zisťovanie správnych tolerancií, aby sa vytvoril presvedčivý výsledok. Ako príklad fotogrametrie možno spomenúť slávnu scénu s vyhýbaním sa guľkám z Matrixu. Okrem zábavy sa však fotogrametria používa aj v strojárstve, architektúre, geológii, archeológii a meteorológii.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články
kamera foto video dizajn technika stroj 3D

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať