SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

JavaDays prebehnú tento rok hybridne 9. a 10. novembra

Tlačové správy
0

Prinesú informácie o zásadných novinkách na tejto najvyužívanejšej online platforme.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Najväčšia konferencia JavaDays 2022 zameraná na platformu Java, ktorú organizuje GOPAS, je pripravená na 9. a 10. novembra. Jej siedmy ročník prebehne hybridnou formou, teda fyzicky v Prahe (CineStar OC Černý Most) a aj ONLINE. Ponúkne informácie a poznatky o zásadných novinkách tejto najvyužívanejšej platformy. Konferencia je určená Java vývojárom, programátorom, rovnako tak všetkým ďalším záujemcom.

Konferencia, ktorá sa zaradila medzi najvýznamnejšie odborné IT akcie v Slovenskej a Českej republike, prebehne v hybridnej podobe a všetky prednášky budú ONLINE streamované z konferenčnej sály v Prahe v CineStar OC Černý Most. Ponúkne príležitosť stretnúť sa s najvýznamnejšími slovenskými, českými a americkými osobnosťami Javy, načerpanie informácií z ich prednášok a vďaka online chatu budete môcť diskutovať o konkrétnych problémoch z programátorskej a vývojárskej praxe. Účastníci potom dostanú 7-dňový prístup do archívu prednášok.

Konferencia JavaDays ponúka 20 prednášok od 17 popredných expertov, ako napríklad:

Úvod do Azure Apps Service pre Java vývojárov – prednášajúci Štěpán Bechynský
Táto prednáška prakticky ukáže, čo je to Azure Apps Service a aké výhody prináša nasadenie Java aplikácií do tohto prostredia. Okrem bežných vecí, ako je konfigurácia automatického škálovania, sa zameria aj na bezpečnosť. Účastníci budú mať možnosť vidieť základnú konfiguráciu prístupu pomocou Azure Active Directory a ukladanie tajomstiev do Azure Key Vault.

Škálovateľný Java backend - tipy a triky z praxe - prednášajúci Roman Bouchner
Prednáška ukáže odpovede na otázky, či je nutné si komplikovať projekt zložitou architektúrou alebo či existuje jednoduchšia cesta pre škálovateľný backend. Ďalej načrtne, ako je možné vyvíjať java backend založený na relačnej databáze. Vysvetlí, čo je potrebné na implementáciu bezvýpadkového nasadenia do produkcie, čo je dôležité z pohľadu konzistencie dát, a kde sú obvyklé pasce.

Ochrana súkromia je stále v plienkach – prednášajúci Antonín Stoklásek
Prečo sú bežne k dispozícii internetové služby zadarmo? Je vôbec možné si na internete ustrážiť súkromie? Odpovede na tieto aj ďalšie podobné otázky ponúkne prednáška Ochrana súkromia je stále v plienkach, ktorá okrem iného predstaví princípy tvorby aplikácie, ktorá rešpektuje súkromie užívateľov.

Jiří Pinkas bude mať okrem úvodnej Keynote prednášky Skúsenosti so Spring Native a Tvorba docker image pomocou Spring Boot Maven Pluginu. Účastníci sa môžu tešiť aj na príspevok Petra Adámka.

Generálnym partnerom JavaDays 2022 sa stala banka Commerzbank, hlavným partnerom spoločnosť SentinelOne. Partnermi sú spoločnosti msg lifeJetBrains a INVENTI. Podrobné informácie o programe konferencie, prednášajúcich a ich témach sú k dispozícii na www.javadays.sk.

JavaDays

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať