SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Je Samsung Galaxy S22 odolnejší proti poškodeniu pri páde ako iPhone 13?

Technológie
0

Samsung sa chváli, že vybavil nový rad Galaxy S22 svojím najsilnejším hliníkovým pancierovým rámom, ako aj odolným šasi Corning Gorilla Glass Victus+. Web Allstate Protection Plans (APP) preto podrobil zariadenie sérii testov pádu. Už minulý rok skupina testovala iPhone 13 a iPhone 13 Pro s obalom Ceramic Shield a dospela k šokujúcim výsledkom. Napríklad iPhone 13 v obale dopadol horšie ako iPhone 13 bez obalu.

APP testoval základný model (za 799 dolárov) radu Galaxy S22 pádom z výšky 1,8 m tromi spôsobmi: dopadom displejom nadol, chrbtom nadol a nabok. Pri dopade na zem displejom nadol sa uvoľnilo sklo z rozbitého šasi modelu S22. Vzhľadom na závažnosť poškodenia APP považoval zariadenie za nepoužiteľné. Na porovnanie, základný model iPhonu 13 z rovnakého testu vyviazol iba s odretím a prasknutým kovom.

Treba dodať, že iPhone 13 podrobili dvom pádom, pričom prežil iba prvý, druhý už nie. Pri páde z rovnakej výšky na chrbát Galaxy S22 prišiel o sklo, našťastie fotoaparáty zostali nedotknuté a telefón naďalej fungoval bez problémov. Rovnakému testu bol iPhone 13 podrobený trikrát. Dva z troch pádov prežil, čo nie je vôbec zlé. Po trojnásobnom páde na dlažbu mal prasknutý fotoaparát a odreté rohy.

Galaxy S22+, ktorého cena sa začína na 999 dolároch, dosiahol lepšie výsledky v porovnaní s jeho súrodencom. Utrpel o niečo menšie poškodenie. Prasklina sa tiahla po celom displeji a v dolných rohoch bol rozbitý, bol stále použiteľný, hoci v blízkosti poškodených rohov s ním bolo treba zaobchádzať opatrne. Jeho náprotivok iPhone 13 Pro utrpel pri čelnom páde tieto zranenia: prasknutý displej, poškodené sklo a odretý kov.

Dôsledky pádu na chrbát boli v prípade Galaxy S22+ boli podobné ako pri Galaxy S22: rozbité šasi a uvoľnené sklo. Kamery však zostali nedotknuté a telefón naďalej fungoval dobre. To isté sa však nedá povedať o iPhone 13 Pro. Po jednom páde bolo zariadenie vyradené z prevádzky; utrpelo praskliny, rozbitý fotoaparát a uvoľnené sklo.

Samsung Galaxy S22 Ultra s cenou začínajúcou na 1199 dolároch má 6,8-palcový displej s okrajmi, ktoré sú zahnuté na ľavej a pravej strane. Pozrime sa, ako sa najdrahšiemu zariadeniu z radu Galaxy S22 darilo v testoch pádu. (Žiaľ, APP vlani netestoval iPhone 13 Pro Max, takže porovnanie chýba.) Podobne ako základný model Galaxy S22 aj variant Ultra sa po čelnom náraze na dlažbu rozbil – sklo sa uvoľnilo zo šasi.

Vzhľadom na závažnosť poškodenia skla sa podľa APP stal model Ultra nepoužiteľným. Pri teste pádu na zadnú stranu došlo k rozbitiu šasi a uvoľneniu skla, ale fotoaparáty našťastie zostali nepoškodené a telefón naďalej normálne fungoval. Podľa APP je rad Galaxy S22 menej odolný ako jeho predchodca S21, ktorý bol vybavený plastovou zadnou stranou.

Okrem toho z testu vyplynulo, že nové zakrivené boky displeja S22 Ultra spôsobili, že je náchylnejší na prasknutie pri páde nabok. Naproti tomu Samsung tvrdí, že pancierový hliníkový rám modelu S22 je jeho doteraz najpevnejší. Chváli aj exkluzívny materiál Corning Gorilla Glass Victus+, ktorý sa nachádza na prednej a zadnej strane šasi.

Zdroj: laptopmag.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať