SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Kamerovací dron Hover Camera X1 sa dá používať aj bez diaľkového ovládania

0

Najnovšia verzia X1 dronu Hover Camera od spoločnosti ZeroZero Robotics sa používa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Podobne ako jeho predchodcovia Hover Camera a Hover 2 má X1 sklopné telo, ktoré umožňuje jeho zloženie do balíka s rozmermi 127 × 86 × 31 mm a hmotnosťou 125 g, keď sa nepoužíva. Vďaka ochrannému krytu okolo vrtúľ je dron schopný vzlietnuť z ruky používateľa bez rizika zranenia. Model X1 možno ovládať na diaľku alebo nastaviť do vopred naprogramovaných letových režimov prostredníctvom sprievodnej aplikácie pre iOS/Android. 

Od predchádzajúcich modelov ho však odlišuje skutočnosť, že sa dá používať aj bez smartfónu alebo diaľkového ovládača. Používatelia si stlačením tlačidla na drone môžu vybrať jeden z piatich letových režimov. Patria medzi ne: Hover (dron sa vznáša na mieste); Follow (letí za pohybujúcim sa používateľom a udržiava ho v zábere); Zoom Out (začína v blízkosti používateľa a potom sa vracia späť do širšieho záberu); Orbit (lieta v kruhu okolo používateľa, pričom ho neustále udržiava v strede záberu) a Bird's Eye (pozerá sa na používateľa zhora priamo dole).

Po výbere režimu dron vzlietne z ruky používateľa a do troch sekúnd je vo vzduchu. Maximálne rozlíšenie videa je 2,7K/30 snímok za sekundu. Dron využíva mechanický gimbal aj elektronický systém stabilizácie obrazu na udržanie plynulých a vodorovných záberov. Môže snímať aj 12-megapixelové fotografie. Video aj fotografie sa ukladajú do 32 GB internej pamäte. Obraz z jeho kamery sa v reálnom čase prenáša do aplikácie prostredníctvom Wi-Fi, a to až do maximálnej vzdialenosti 30 metrov.

Jedno nabitie lítiovej batérie s kapacitou 1050 mAh by malo vystačiť približne na 11 minút letu. V súčasnosti na portáli Indiegogo beží crowdfundingová  kampaň, kde možno získať dron X1 za 329 USD. Plánovaná maloobchodná cena je 469 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať