PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Kiwi.com otvára už svoju druhú pobočku na Slovensku, mieri na východ

0

Kiwi.com so sídlom v Českej republike je popredná travel-tech spoločnosť prevádzkujúca jednu z najväčších vyhľadávacích služieb letov na svete. Spoločnosť každý deň uskutoční viac než 2 miliardy cenových kontrol, čím pokryje 95 percent celosvetovej ponuky letov. Na Kiwi.com sa denne uskutoční viac ako 100 miliónov vyhľadávaní a predá sa vyše 50-tisíc sedadiel. Jej unikátny algoritmus prináša používateľom prístup k lepším cenám i trasám, ktoré iné vyhľadávače nedokážu ponúknuť. Po svojej prvej slovenskej pobočke v Bratislave otvára teraz ďalšiu v Košiciach.

Rovnako ako doteraz v Bratislave aj v Košiciach bude prebiehať vývoj produktu. Východoslovenský hub tak priláka IT profesionálov najnovšími technológiami a svojím globálnym rozsahom. Košický tím bude pozostávať približne z 20 ľudí vrátane dátových inžinierov, front-end vývojárov, Python/ JavaScript developerov, testerov a ďalších odborníkov. Celkovo pre Kiwi.com pracuje vyše 1000 špecialistov po celom svete. Okrem Slovenska má spoločnosť zastúpenie nielen v Brne, Prahe, Barcelone, Londýne a ďalších európskych mestách, ale aj v USA.  

„V Košiciach otvárame nielen pobočku, ale aj príležitosti pre talentovaných ľudí, developerov a dátových inžinierov, ktorých zaujíma prostredie globálnej tech firmy a chcú sa podieľať na vývoji produktov meniacich cestovanie po celom svete,“ hovorí Stanislav Komanec, viceprezident pre engineering v Kiwi.com. „Oslovujeme lokálnu komunitu aj zahraničných záujemcov, ktorí majú chuť na trochu dobrodružstva v našom krásnom meste na východe Slovenska,“ .

Spoločnosť Kiwi.com otvorila svoju prvú strategickú pobočku na Slovensku v roku 2019, a to v Bratislave, kde aktuálne zamestnáva približne 55 ľudí pracujúcich na vývoji kľúčových produktov – konkrétne ide o služby ako Nomad, Virtual Interlining, Tequila a ďalšie. Pre záujemcov v Bratislave organizuje pravidelné meetupy a hackathony, na ktorých majú možnosť nazrieť do zákulisia Kiwi.com.

Nomad: Funkcia Nomad vznikla s cieľom zlepšiť cestovanie tým, ktorí plánujú dve alebo viac zastávok. Je ideálna pre cestovateľov, ktorým nezáleží ani tak na presnom harmonograme, ale na optimálnom itinerári. Kiwi.com zoradí zastávky tak, aby bol konečný plán cesty čo najvýhodnejší.

Tequila: Tequila je online platforma B2B spoločnosti Kiwi.com, ktorá umožňuje partnerom ponúkať obsah Kiwi.com.

Virtual Interlining: Algoritmus Virtual Interlining spoločnosti Kiwi.com umožňuje kombinovať jeho používateľom lety tradičných a nízkonákladových aerolínií, a to v rámci jedného itinerára.

Spoločnosť Kiwi.com si vybrala Košice pre vysokú koncentráciu vysokých škôl, čím dáva dobré predpoklady práve na uplatnenie ich absolventov. Pomáha tým zvyšovaniu ich odbornosti a predchádza odlivu mozgov do zahraničia. Vzhľadom na to, že Kiwi.com stále expanduje na ďalšie trhy a snaží sa rozvíjať svoje služby, je predpoklad, že sa bude dopyt po nových členoch tímu stále zvyšovať. 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať