ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Klávesnica CharaChorder Lite umožní písať celé slová, akoby ste hrali na klavíri

0

Ak pre vás nie je písanie textu pomocou jednotlivých klávesov dostatočne rýchle, nová klávesnica CharaChorder Lite ponúka zaujímavú alternatívu. Hoci vyzerá ako obyčajná QWERTY klávesnica, umožňuje používateľom písať celé slová súčasne pomocou „akordov“, akoby hrali na klavíri. Výsledná rýchlosť písania je podľa tvorcov až 250 slov za minútu. CharaChorder Lite umožňuje používateľom súčasne stlačiť kombináciu klávesov a vytvoriť tak celé slová, pričom klávesnica vyplní prázdne miesta.

Klávesnica podporuje písanie po jednotlivých písmenách vtedy, keď si nemôžete spomenúť na „akord“ slova, ktoré chcete napísať. Takáto klávesnica si nepochybne vyžaduje istý čas, kým si na ňu zvyknete, ale myšlienka je zaujímavá. Klávesnica CharaChorder Lite bude vyrobená s hot-swap smt konektormi na použitie so štandardnými klávesovými spínačmi. Bude sa dodávať s mechanickými spínačmi a bude obsahovať LED podsvietenie.

Pripojiť sa bude dať cez port USB-C a bude kompatibilná s akýmkoľvek počítačovým zariadením vrátane stolového počítača, telefónu a tabletu. Okrem prednastavených akordov budú môcť používatelia CharaChorder Lite vytvárať svoje vlastné akordové skratky.  Tím tvrdí, že osvojenie si 100 najbežnejších akordov na klávesnici a použitie bežného písania pre zvyšok slov vám umožní skrátiť čas písania asi na polovicu. 

Na financovanie klávesnice CharaChorder Lite beží kampaň na Kickstarteri, v ktorej bol finančný cieľ už prekročený. Prví prispievatelia môžu klávesnicu získať za 99 dolárov a ušetriť tak 200 dolárov z predpokladanej maloobchodnej ceny. Dodávky by sa mali začať v decembri 2021.

Zdroj: slashgear.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať