SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Kombinácia fotovoltaiky a veternej turbíny na streche umožní pokryť spotrebu energie v dome

Technológie
0

Spoločnosť Hover Energy so sídlom v Dallase vytvorila mikrosieť poháňanú vetrom, vybavenú úložiskom aj solárnym poľom, ktorej komerčnú výrobu začne v januári 2023. Potenciálni zákazníci sa môžu spoľahnúť na odolnosť strešných mikrosietí spoločnosti – jedna z nich prežila rýchlosť vetra 170 km/h počas hurikánu Ian. Mikrosieť spoločnosti Hover Energy je kombináciou patentovanej veternej turbíny Hover s výkonom 36 kW a solárnej energie.

Inštaluje sa ako pole na náveternom okraji strechy budovy. Aerodynamický dizajn využíva budovu ako plachtu a dodáva energiu v komerčnom rozsahu. Solárne fotovoltické pole inštalované v strede strechy funguje ako doplnok k turbíne a generuje energiu počas denného svetla.

Predplatné NEXTECH 2021

Energia zachytená z oboch zdrojov smeruje do integrovaného systému riadenia energie spoločnosti Hover, kde sa energia kombinuje a premieňa na trojfázový striedavý prúd, ktorý je priamo prepojený so systémom riadenia budovy. Prebytočná energia, napríklad energia generovaná v noci, môže byť uložená v batériách.

Hover Energy tvrdí, že testy dokázali, že jej mikrosieť môže vo väčšine prípadov kompenzovať 100 % spotreby energie budovy. Spoločnosť Hover Energy sa v roku 2017 spojila s globálnym výrobcom elektroniky Jabil, aby otestovala svoj strešný systém. Prvý systém nainštalovala na budove Jabil v St. Petersburgu na Floride v roku 2021. Tu jej mikrosieť odolala hurikánu Ian.

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať