ANTIK ANTIK ANTIK

Koniec problémov s jazykovými bariérami? Hightech slúchadlá dokážu prekladať až 40 jazykov v reálnom čase

3

V roku 2018 firma Timekettle uviedla na trh Timekettle WT2 plus – zariadenie na preklad v reálnom čase. Teraz je tu spoločnosť opäť s Timekettle WT2 Edge, prvými slúchadlami na obojsmerný simultánny preklad na svete. Slúchadlá do uší vďaka integrovanej obojsmernej technológii simultánneho prekladu umožňujú plynulo hovoriť s ľuďmi bez nepríjemných prestávok a zabudnúť na jazykové bariéry.

Vďaka kombinácii duálnych mikrofónov, technológie formovania lúčov (beam forming) a adaptívneho algoritmu smerového rozpoznávania hlasu a inteligentnej redukcii šumu umožňujú slúchadlá správne zachytenie hlasu, čo zaručuje presný preklad. Timekettle WT2 Edge je integrovaný so šiestimi poprednými svetovými prekladacími enginmi a neustále optimalizuje prekladové jadro tak, aby sa presnosť zvýšila až na 95 %.

Vďaka 15 serverom na celom svete sa môže dosiahnuť rýchlosť prekladu 0,5 až 3 sekundy, pričom zariadenie podporuje 40 jazykov. Na portáli Indiegogo beží na slúchadlá crowdfundingová kampaň, prví prispievatelia ich môžu získať už od 81 eur. Dodávky by sa mali začať v apríli 2021.

Zdroj: designboom.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

neverrím, že to dokáže preklad v reálnom čase, bude mi to sekať reakcia na: Koniec problémov s jazykovými bariérami? Hightech slúchadlá dokážu prekladať až 40 jazykov v reálnom čase

25.1.2021 18:01
to mám platiť akože internet do mobilu 20€-50€/mesiac a ešte 81 eur slúchadlá napojené na net cez softwér? prečo radšej nepredávajú toto ako aplikáciu do android ios za euráč? slúchadlá majú hodnotu sedem eur a ten ich endžin ti aj tak nedajú domov, máš ho len cez internet: oňuchať, nejesť asi tak.
Reagovať

RE: neverrím, že to dokáže preklad v reálnom čase, bude mi to sekať reakcia na: neverrím, že to dokáže preklad v reálnom čase, bude mi to sekať

26.1.2021 18:01
Pokiaľ to nepotrebujete stále tak napr. 4ka ponúka 1GB za 2 EUR na mesiac. Taktiež pri prenose iba zvuku to nemusí byť príliš náročné na prenos. Skúste si pozrieť koľko hodín hudby v skomprimovanom formáte vôjde to 1GB. Taktiež to môžete používať aj niekde na Wifi.
V tom že Vám nedajú engine domov môže byť okrem ochrany pred vykradnutím intelektuálneho vlastníctva aj iné praktické dôvody. Mobilných zariadení je neúrekom a nie každé môže byť dostatočne výkonné, prípadne nemá dostatočný NPU (pokiaľ sú použité neurónové siete) aby to robilo real-time. Taktiež môžu s prípadnou spätnou väzbou od používateľov svoj nástroj neustále vylepšovať.
Nevýhodou je že musíte veriť ďalšej firme, že všetko čo ste do aplikácie povedali nebude zneužité. Ale to musíte veriť napríklad aj Amazonu, Facebooku, Googlu, atď.
Reagovať

RE: RE: neverrím, že to dokáže preklad v reálnom čase, bude mi to sekať reakcia na: RE: neverrím, že to dokáže preklad v reálnom čase, bude mi to sekať

18.2.2021 19:02
-1
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať