SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Lifecake, irista alebo Photo Companion. Bezplatné digitálne služby spoločnosti Canon, ktoré robia fotografie dosiahnuteľnejšími

Tlačové správy
0

Rovnako ako je dôležité zachytávať zážitky a zásadné životné momenty, tak je tiež potrebné mať možnosť ich uchovávať a zdieľať so svojimi blízkymi. Aj na to spoločnosť Canon myslí. A práve k týmto účelom ponúka svoje digitálne služby. Zatiaľ čo irista slúži ako cloudové úložisko pre všetky fotografie, Lifecake dokáže prehľadne ukladať a prezerať fotografie alebo videá detí, a vytvárať tak kontinuálnu fotografickú a video kroniku ich života prístupnú kedykoľvek a odkiaľkoľvek. A aby vzniknuté snímky boli čo najlepšie, ponúka Canon aplikáciu Photo Companion, ktorá fotografom formou bezplatných kurzov šitých na mieru poradí, ako to dosiahnuť.

„Spoločnosť Canon má za sebou bezmála osemdesiat rokov dlhú históriu, v priebehu ktorej sme s radosťou mnohokrát reagovali na meniace sa trendy v oblasti zobrazovania, a spoluvytvárali tak svet fotografie. Nástup digitálnych služieb je ďalším významným medzníkom a ja už teraz viem, že sa s touto výzvou vysporiadame rovnako dobre, ako sme zvládli rad predchádzajúcich. Výsledkom tak bude nielen potvrdenie  silnej pozície spoločnosti Canon na celosvetovom trhu, ale predovšetkým ďalšie milióny našich spokojných zákazníkov,“ hovorí Ladislav Paleček, riaditeľ spoločnosti Canon CZ.

Irista: spomienky na jednom mieste
Prostredie iristy je bezpečné a inteligentné cloudové úložisko pre všetky fotografie, ktoré zadarmo ponúka priestor15 GB pre zachytené spomienky na jednom mieste. Ukladá snímky v originálnej kvalite, vrátane súborov RAW, a inteligentne ich označuje podľa obsahu – od západu slnka po šport, čo zásadným spôsobom zjednodušuje ich vyhľadávanie. Navyše umožňuje ich pridávanie a následné zdieľanie prostredníctvom účtov na Googli, Facebooku alebo Flickri. Nezáleží pritom, či sa používateľ do služby irista pripojí prostredníctvom osobného počítača, inteligentného telefónu či tabletu, pretože irista je pripravená pre všetky prostredia. Dôležité tiež je, že aj po nahraní na úložisko všetky práva ku snímkam zostávajú ich majiteľovi.  A čo keď prezeranie fotografií v digitálnej podobe už nestačí? Aj to má jednoduché riešenie – priamo z prostredia iristy je možné objednať špičkovú fotoknihu. Postup je pritom veľmi jednoduchý: používatelia si v prehliadači vyberú obľúbené snímky a vytvoria si z nich fotoknihu presne podľa svojich predstáv.

Vstupná úroveň úložiska irista, ktorá je k dispozícii celkom zadarmo a ponúka všetku funkcionalitu platformy, dovoľuje do cloudového priestoru uložiť až 15 GB dát. Pokročilí alebo profesionálni používatelia, ktorí pre svoje fotoalbumy potrebujú kapacitu väčšiu, si môžu dokúpiť úroveň účtu so 100 GB alebo 1 TB úložného priestoru.

Lifecake: ideálny záznamník životných míľnikov detí
Spoločnosť Lifecake vznikla, keď jeden z jej zakladateľov prešiel viac než 9 000 km, aby mohol byť pri narodení svojho synovca. Bol to úžasný zážitok, ale po návrate domov si uvedomil tú nesmiernu vzdialenosť, ktorú musel prekonať. Preto začal vyvíjať aplikáciu, ktorá umožní byť v spojení s ostatnými. Nakoniec sa mu s ňou podarilo uspieť natoľko, že jeho startup v roku 2015 odkúpila spoločnosť Canon, ktorá už ponúkanú službu ešte zdokonalila. Avšak jej základné poslanie je nemenné: umožniť prostredníctvom fotografií zaznamenávať životné míľniky detí. Lifecake tak pomáha ukladať a zároveň zdieľať konkrétne mimoriadne okamihy v podobe, ktorá dovoľuje si ich kedykoľvek užiť s rodinou a priateľmi.

A práve v tom Lifecake vyniká. V schopnosti v rôznych prostrediach (osobný počítač, telefón, tablet) prehľadne ukladať a prezerať fotografie alebo videá potomkov, a vytvárať tak kontinuálnu fotografickú i video kroniku ich života, ktorá je prístupná kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Canon Photo Companion: využite svoj fotoaparát na maximum
Stať sa lepším fotografom, ktorý naplno dokáže využiť techniku Canon, nemusí byť vždy jednoduché. Preto spoločnosť Canon predovšetkým majiteľom zrkadloviek ponúka aplikáciu, ktorá im prostredníctvom bezplatných kurzov šitých na mieru poradí, ako zachytávať tie najlepšie snímky. Canon Photo Companion je momentálne kompatibilný prakticky s kompletným radom EOS vrátane mirorlessov, a čoskoro pribudne aj podpora ďalších nedávno predstavených zariadení. Čo používatelia aplikácie získajú? Po stiahnutí si jednoducho vyberú svoj fotoaparát a spôsob, akým fotografujú, a aplikácia im prispôsobí zobrazované články a videá. Budú plniť rôzne cvičenia a tipy v rámci kurzu a po ich splnení postupne prechádzať na nové a pokročilejšie, kým nedosiahnu najvyššiu úroveň. Ku zdokonaleniu je možné ale využiť aj inšpiráciu ambasádorov Canon a ďalších mnohých fotografov a ich snímky. Na cestách môžu používatelia čerpať z rád, vďaka ktorým získajú odpoveď na otázku, ako rôzne metropoly spoza hľadáčika zachytávať doposiaľ nevídaným spôsobom.

Všetky vyššie zmienené aplikácie sú dostupné prostredníctvom Google Play a App Store.

Zobrazit Galériu

Canon

Všetky autorove články
Canon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať