SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Linux pre Windows 11 sa už bude dať stiahnuť priamo z obchodu Microsoft Store

Technológie
2

Microsoft v týchto dňoch sprístupnil v Microsoft Store ukážkovú verziu Windows Subsystem for Linux (WSL) pre Windows 11. Nejde o novú verziu WSL, spoločnosť len dáva k dispozícii existujúcu verziu WSL 2 v obchode ako voliteľnú možnosť. Cieľom Microsoftu je podľa príspevku na blogu, ktorý oznamuje nový náhľad, rýchlejšie sprístupniť používateľom najnovšie aktualizácie a funkcie WSL. 

Doteraz bol WSL inštalovaný ako voliteľný komponent v systéme Windows, ktorý bol aktualizovaný súčasne s operačným systémom. Oddelením WSL od obrazu systému Windows a vytvorením samostatnej aplikácie dostupnej v obchode môžu používatelia získavať aktualizácie aplikácie nezávisle od operačného systému. Ak chcú používatelia nainštalovať a používať WSL z Microsoft Store, musia mať nainštalovaný systém Windows 11 zostavenie 22000 alebo vyššie. Musí byť takisto povolená voliteľná súčasť Virtual Machine Platform.

Ak sú tieto podmienky splnené, používatelia môžu prejsť na stránku WSL Store a kliknutím na tlačidlo Inštalovať nainštalovať WSL a potom podporovanú distribúciu Linuxu podľa vlastného výberu. Aj používatelia, ktorí majú nainštalovanú verziu WSL v systéme Windows, si môžu nainštalovať náhľad WSL z obchodu, pretože obe môžu bežať súčasne (verzia z obchodu však bude mať vždy prednosť). A takisto budú mať možnosť odinštalovať WSL z obchodu a vrátiť sa k verzii v systéme Windows.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Veď, ale koľko RAMky treba na WSL2 s Linuxom? reakcia na: Linux pre Windows 11 sa už bude dať stiahnuť priamo z obchodu Microsoft Store

15.10.2021 16:10
Veď, ale koľko RAMky treba na WSL2 s Linuxom? Na základných 4GB to bude sekať? Lebo virtualbox, keď mu pridelíme tie 2GB zo 4GB celkovej RAMky, tak nefunguje správne, seká počítač. Treba teda minimálne 8GB RAMky?
Reagovať

RE: Nespustíš wsl na 4GB ram reakcia na: Veď, ale koľko RAMky treba na WSL2 s Linuxom?

21.10.2021 19:10
WSL does use a really low amount of RAM but it is allocated about 4GB by default when it is started. If you think that’s too much and would like to decrease it, Windows Insider Build 18945 brough customizable settings for wsl.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať