SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Kalifornia ako prvý štát zakáže používať benzínové kosačky

Technológie
2

Kalifornia je prvým štátom, ktorý v snahe zabrániť znečisteniu ovzdušia smogom postupne vyradí z prevádzky fúkače lístia a kosačky na benzín. Guvernér Gavin Newsom podpísal zákon, ktorý sa stal začiatok konca malých terénnych motorov, označovaných ako SORE (small off-road engines), poháňaných benzínom. Podľa tlačovej správy zariadenia SORE vypúšťajú vysoké hladiny oxidov dusíka, reaktívnych organických plynov a tuhých častíc, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie. Tieto plyny môžu spôsobiť rakovinu pľúc, srdcové choroby, mozgové príhody, astmu a ďalšie respiračné ochorenia.

SWAN_TITULKA_0722

Návrh zákona bude tiež vyžadovať, aby vládna agentúra CARB (California Air Resources Board) stanovila emisné požiadavky pre malé terénne motory na nulu do roku 2024. Newsom minulý rok podpísal aj nariadenie, ktoré požaduje, aby Kalifornia od roku 2035 zakázala predaj nových osobných a nákladných automobilov poháňaných spaľovacím motorom. Vlastníctvo vozidla na benzínový pohon alebo predaj takéhoto ojazdeného vozidla však budú naďalej zákonné.

Zdroj: cbsnews.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

celkom paradox reakcia na: Kalifornia ako prvý štát zakáže používať benzínové kosačky

15.10.2021 09:10
Teraz ma napadá, že je to celkom paradox - zakážu kosačky, ktoré vraj majú veľké emisie, ale po krajine sa im denne preháňajú tisíce pick-upov s benzínovým Big alebo Small Blockom (3,6 - 5,8L) obsadených iba s jedným človekom, ale im vadia kosačky s 0,2L motorčekom :D :D .... prečo nezačnú zákaz odtiaľto?
Reagovať

Je to choré reakcia na: Kalifornia ako prvý štát zakáže používať benzínové kosačky

15.10.2021 09:10
toho chlapíka čo to podpísal by som s radosťou nakopal do riti keby som bol kalifornčan :D
dúfam, že takáto stupidita vo forme zakázania benzínových kosačiek nepríde aj k nám ....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať