ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Logitech Aurora Collection / Herný set určený aj pre nežnejšie pohlavie

1

Herný svet už dávno nie je len mužská záležitosť a treba si priznať, že prirodzene doň patria aj ženy.  Práve preto vydala spoločnosť Logitech rad Aurora collection, ktorý by mal odzrkadľovať aj naše potreby – potreby hráčok. Ak sa povie herné príslušenstvo vhodné aj pre ženské pohlavie, veľa ľudí si okamžite predstaví niečo nenáročné a ružové. No osobne vnímam veľký potenciál a možnosti prispôsobenia sa ženským potrebám v tomto sektore nielen v krikľavo ružovej farbe. Menšie ruky či hlava, v ktorých nesedia dobre myšky, slúchadlá a klávesnice. Dlhé vlasy a náušnice na ušiach, ktoré sa často zachytávajú do slúchadiel, či mejkap na tvári, ktorý sa odtláča do mäkkých častí slúchadiel, sú problémy, s ktorými sa stretávame na dennej báze. Kolekcia Aurora prináša kombináciu klávesnice Logitech G715, myši Logitech G705 a slúchadiel G735. Ide o dizajnovú edíciu, ktorá spolu naozaj ladí a aj napriek základnej bielej farbe sa dá pomocou rôznych doplnkov farebne dotvárať. Celý rad tohto herného príslušenstva je zosynchronizovaný nielen farebne, ale aj tým, že sa snaží odrážať potreby oboch pohlaví.

Klávesnica Logitech G715

Bezdrôtová herná klávesnica v úspornom vyhotovení Tenkeyless (bez numerickej časti) ponúka vo svojej výbave mechanické spínače Logitech GX Tactile, ktoré majú naozaj vynikajúcu reakciu pri jemnom, ale aj pri úplnom stlačení tlačidiel. Klávesnica má príjemnú výšku zdvihu a spolu s podložkou na opretie zápästia v tvare oblaku poskytuje počas hrania mäkký a komfortný pocit. Klávesnica je na svoje kompaktné rozmery relatívne ťažká, má takmer 1 kilogram a pri prenášaní to cítiť. No na druhej strane tento model nie je určený na pravidelný transport, ale skôr na stály herný setup. Výhodné je samostatné uloženie rolovacieho ovládača hlasitosti a multimediálnych tlačidiel bez nutnosti používania tlačidla Fn. Klávesnica je mierne robustná a už na prvý pohľad a dotyk je jasné, že toho znesie viac než lacnejšie plastové modely. Za menšiu nevýhodu považujem náročnosť odnímania jednotlivých klávesov, ktoré sa mi nepodarilo vypáčiť rukami ani nástrojom aj napriek tomu, že túto vlastnosť výrobca uvádza vo svojich materiáloch.

Takúto relatívne základnú funkcionalitu by som určite pri vyššej cenovej hladine, v ktorej sa klávesnica nachádza, očakávala aj bez väčších bojov. Klávesnicu možno pripojiť káblom alebo bezkáblovo prostredníctvom technológie bluetooth alebo cez USB prijímač, ktorý je vhodne umiestnený na zadnej strane. Prepínanie medzi jednotlivými módmi pripojenia sa dá robiť veľmi rýchlo jedným tlačidlom na klávesnici. Bluetoothovým pripojením získate jeden voľný port USB navyše, no, samozrejme, pri dynamickejšom hraní sa pre reakciu preferuje skôr káblové pripojenie. Hranie si viete oživiť pomocou osvetlenia RGB, ktoré sa nachádza po obvode klávesnice a pod jednotlivými klávesmi. Zvoliť si môžete jeden zo štyroch prednastavených režimov, ktoré by mali ladiť s pastelovým vyhotovením celej Aurora collection. Prípadne sa s farbami môžete pohrať a vytvoriť si vlastné svetelné efekty v aplikácii Logitech G Hub. Tento softvér považujem za jeden z najväčších problémov tejto súpravy, keďže jeho rozbehanie a plynulý chod si vyžaduje silnú dávku trpezlivosti. Súčasťou balenia je aj podložka slúžiaca na opretie zápästia, ktorá má naozaj jedinečný dizajn v podobe bieleho oblaku. Tento doplnok je nielen dizajnový prvok, ale aj funkčný. Pri položení rúk je veľmi komfortný a príjemne mäkký. Občas sa mi však počas hrania stalo, že sa podložka vyšmykla zo svojho miesta. Takže keby som ju mala používať na dennej báze, pravdepodobne by som si ju zafixovala obojstrannou lepiacou páskou. Pastelová biela farba prináša aj nevýhodu, keďže na nej hneď vidieť každý fľak a nečistotu, no podložka je vyrobená z materiálu, ktorý sa veľmi jednoducho čistí. Keby ste chceli, viete si tento jednoduchý biely dizajn ozvláštniť vymeniteľnými farebnými krytmi a klávesmi. Momentálne tento model ponúka tri alternatívy pastelových farieb – ružovú, zelenú a pôvodnú bielu.   

Verdikt: Dizajnová klávesnica, ktorá má všetko na dosah rúk aj pre ľudí s menšími rukami. Ponúka solídnu výbavu pre hráčske potreby, no určite dokáže odradiť svojou vyššou cenovkou.

Vlastnosti:
Konektivita: 2,4 GHz bezdrôtový USB prijímač, bluetooth, USB-C, typ: mechanická TKL s vysokoprofilovými klávesmi, spínače: Logitech GX tactile, vlastnosti: dynamické podsvietenie, opierka zápästia, vymeniteľné klávesy a kryty, výdrž batérie: 25 hodín so zapnutým osvetlením, rozmery: 37,6 × 3,72 × 15,7 cm, hmotnosť: 976 g

Cena: 200 EUR

Myš Logitech G705

Ďalší komponent tejto hernej súpravy je bezdrôtová herná myš kompaktných rozmerov, ktorá je veľmi dobre uchopiteľná aj menšou ženskou rukou. Dizajn je doladený do pastelovej bielej, ktorá je typická pre rad Aurora collection. Menšie rozmery a hmotnosť sú vhodné aj v prípade, keby sme sa chceli s myšou častejšie presúvať. Tvar myši je doplnený profilovanou opierkou na palec, ktorá poslúžil najmä po niekoľkých hodinách hrania. Osobne mi však tento priestor pripadal zbytočne veľký.

Takisto ako klávesnicu aj myš možno pripojiť bezdrôtovo pomocou USB prijímača alebo cez bluetooth. Citlivosť sa dá prepínať od 100 do 8200 DPI, čo je pri danej cenovke relatívne malé číslo, no prakticky má táto myš naozaj veľmi dobrú reakciu. Je vybavená tromi zónami RGB, ktoré splývajú dohromady a ponúkajú podsvietenie, ktoré ladí s celkovým dizajnom kolekcie Aurora. Pomocou aplikácie Logitech G Hub si viete nastaviť výber podsvietenia z prednastavených režimov alebo si vytvoriť vlastný mód. V tomto softvéri si okrem toho viete zvoliť aj funkcie všetkých šiestich tlačidiel, ktoré sa na myši nachádzajú. Z celej súpravy asi myš ponúka najmenšie množstvo zaujímavých zlepšení a funkcionalít, ktoré by stáli za to. No na druhej strane, ak ste ochotní investovať peniaze do celého setu, ani tento prvok by v ňom nemal chýbať.   

Verdikt: Herná myš s pohodlným a komfortným tvarom pre menšie ruky, ktorá osloví najmä ženské pohlavie.

Vlastnosti

Konektivita: 2,4 GHz bezdrôtový USB prijímač, bluetooth, nabíjanie USB-C, typ: optická, citlivosť: 8200 DPI, vlastnosti: dynamické podsvietenie, 6 programovateľných tlačidiel, výdrž batérie: 40 hodín so zapnutým podsvietením, rozmery: 6,81 × 3,94 × 10,58 cm, hmotnosť: 85 g

Cena: 94 EUR

Slúchadlá Logitech G735

Herné slúchadlá z tejto kolekcie svojím dizajnom dokonale ladia so zvyškom setu vďaka jednoduchému vyhotoveniu a pastelovo bielej farbe. Svojou konštrukciou sú vhodné aj pre ľudí s menšou hlavou a počas testovania sa mi ani raz nestalo, že by mi slúchadlá dobre nesedeli na hlave, padali alebo by ma počas používania tlačili. Dokonca sa mi počas hrania ani raz nestalo, že by ma tlačili náušnice, prípadne že by sa mi do slúchadiel zaplietli vlasy. Počas dlhšieho nosenia sa mi v nich dosť potili uši, a tak bolo na bielom povrchu vidieť stopy po mejkape. Slúchadlá majú len pasívne odhlučnenie, ktoré nie je ani zďaleka dokonalé a počas hrania počujete aj svoje okolie. Osobne si myslím, že pri kvalitnejších herných slúchadlách by už nemalo chýbať aktívne potláčanie hluku (Active Noise Cancellation). Inak bol zvuk veľmi čistý a jasný a prípadné nastavenia si viete doladiť pomocou aplikácie G Hub. Okrem toho slúchadlá poskytujú podporu Windows Spatial Sound cez Dolby Atmos a Windows Sonic, takže vás dokážu vtiahnuť do deja hry a herný zážitok sa tak stáva viac skutočným.

Tento mód navodzuje pocit, že zvuk vychádza nielen priamo zo slúchadiel, ale ho počujete všade okolo seba v priestore. Konektivita slúchadiel je riešená cez USB prijímač prostredníctvom technológie Lightspeed, no nechýba ani podpora technológie bluetooth. Počas používania sa mi však zdalo, že bezdrôtový dosah je veľmi krátky. Len čo som vyšla z miestnosti a vzdialila sa od počítača na viac ako 3 metre, začala som mať problémy s dosahom. Spárovanie fungovalo rýchlo a bez problémov na počítači aj na mobilnom telefóne. Dokonca viete byť súčasne pripojení na dva zdroje zvuku a jedným tlačidlom, ktoré je umiestnené priamo na slúchadlách, sa medzi nimi môžete prepínať. Slúchadlá ponúkajú aj zónové podsvietenie RGB, ktoré si viete zladiť s ostatným herným príslušenstvom z tejto kolekcie. V základnom režime sú štyri farebné módy, ktoré sa dajú prispôsobiť pomocou aplikácie G Hub. Mikrofón poskytoval čistý, neplechový zvuk a nikto sa na Discorde počas hrania nesťažoval a vždy ma bolo dobre a zreteľne počuť. Zaujímavý doplnok je možnosť prispôsobenia hlasu v aplikácii G Hub, kde si okrem iného viete vybrať z rôznych zábavných zvukových filtrov, ako je napríklad zmena hlasu na robota alebo mimozemšťana.
Verdikt: Dizajnové slúchadlá s kvalitným zvukom, no so slabším odhlučnením, ktoré dokonale sedia aj na menšej hlave.

Vlastnosti

Konektivita: 2,4 GHz bezdrôtový USB prijímač, bluetooth, 3,5 mm jack, frekvencia slúchadiel: 20 Hz – 20 000 Hz, veľkosť meniča: 40 mm, impedancia: 38 ohmov, vlastnosti: dynamické podsvietenie, priestorový zvuk Windows Spatial Sound cez Dolby Atmos a Windows Sonic, frekvencia mikrofónu: 100 Hz – 10 000 Hz, výdrž batérie: 16 hodín so zapnutým podsvietením, hmotnosť: 260 g

Cena: 230 EUR

 

Zobrazit Galériu

1 komentár

tá myška vibruje? chcela by som sa s ňou potešiť vo vagínke :( jój, tak nič. reakcia na: Logitech Aurora Collection / Herný set určený aj pre nežnejšie pohlavie

14.11.2022 16:11
a niečo vibrujúce? ď Monika Používam uhorku z Kauflandu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať