PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Luxusný rezort Moon vám umožní poprechádzať sa po Mesiaci bez toho, aby ste opustili Zem

Technológie
0

Sandra G. Matthews a Michael R. Henderson z Moon World Resorts navrhli 224 metrov vysoký sférický rekreačný areál s názvom Moon, ktorý bude tvarovaný podľa skutočného Mesiaca a postavený na štyroch miestach vo svete. Očakáva sa, že prvým miestom bude Dubaj. Moon by mal návštevníkom ponúknuť „zážitok z Mesiaca“ bez toho, aby museli opustiť planétu Zem. Keďže vesmírna turistika si v týchto dňoch získava obrovskú popularitu, myšlienka by mohla mať úspech.

Pôjde o moderný, luxusný rezort zahŕňajúci jedinečnú atrakciu, ktorá hosťom umožní prechádzať sa po mesačnom povrchu a zároveň skúmať autentickú mesačnú kolóniu. Toto hyperrealistické spodobenie Mesiaca bude obsahovať trojposchodový sférický oceľový diel, fungujúci ako základňa, na ktorej je umiestnená guľa. Tá bude zvonka ozdobená ako Mesiac. Vyrobená má byť z ocele, pokrytá kompozitom z uhlíkových vlákien a s integrovanými solárnymi panelmi na napájanie celého rezortu.

SWAN_TITULKA_0722

Základná štruktúra bude zahŕňať kúpele, hotelovú halu a kongresové centrum, ako aj 4000 apartmánov. Bude tu 10 hektárov autentického mesačného povrchu, ktorý bude obsahovať veľmi detailnú fungujúcu mesačnú kolóniu. Táto špecifická oblasť sa bude využívať na návštevy hostí a výcvik astronautov. V kolónii bude pôsobiť viacero globálnych korporácií a vesmírnych agentúr, ktoré predstavia svoje technológie. Na výstavbu každého zo štyroch rekreačných areálov bude potrebných 5 miliárd dolárov. Očakáva sa, že prilákajú 10 miliónov návštevníkov ročne.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať