SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

MSI Prestige 16 AI Studio B1VGG-055CZ / Do koča aj do voza

0

Ak hľadáte pracovný notebook, ktorý výkonom nezaostáva za hociktorým herným špeciálom, ponúkne špičkovú kvalitu 4K HDR OLED displeja, dlhú výdrž, a to všetko v relatívne tenkom tele, ste tu na dobrej adrese.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Nová generácia výkonných procesorov od Intelu, označovaná Core Ultra, začína pomerne významným spôsobom miešať karty a nejeden priaznivec jabĺčkovej konkurencie by mal zbystriť pozornosť a začať prepočítavať. Ako totiž ukazujú výsledky benchmarkov, nové konfigurácie s notebookmi Intel šliapu jabĺčkovej konkurencii na päty a treba povedať, že za podstatne nižšie ceny. Jedným z príkladov môže byť aj testovaný MSI Prestige 16 AI Studio B1VGG-055CZ.

Pod kapotou tohto stroja pracuje rovno jeden z najvýkonnejších procesorov novej generácie Intel Core Ultra 9-185H (3,80 – 5,10 GHz), podporovaný integrovanou grafikou Intel Arc, úplne novým NPU (neural processing unit) od Intelu a na náročné úlohy aj dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB GDDR6. Tie sú podporované 32 GB DDR5 6400 MHz RAM a úložiskom M.2 PCIe SSD 1000 GB. Celý dojem potom završuje 16" lesklý displej OLED s rozlíšením UHD+ (4K) 3840 × 2400 px, frekvenciou 60 Hz a podporou HDR. Tento krásavec v hliníkovom odeve síce zvonka nezaprie svoje cielenie na prácu, ale po zapnutí hovorí: „Rob, čo len chceš!“

Nový MSI Prestige 16 AI Studio vás ani portovou výbavou nenechá na pochybách o tom, že ide o pracovný stroj. Na pravej strane nájdete kombinovaný audio jack, port čítačky SD kariet a eternetový port. Na zadnej strane je dvojica USB-C s podporou USB 4, PD a Thunderbolt 4, jeden USB-A štandardu USB 3.2 Gen. 2. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje bluetooth 5.2 a najnovšia generácia Wi-Fi 7.

Zabezpečenie je pri pracovných notebookoch samozrejmosť. V tomto prípade vám Windows Hello umožňuje zabudnúť na heslá s jeho bleskovo rýchlym rozpoznávaním tváre poháňaným vynikajúcou zabudovanou FHD kamerou. Môžete to, samozrejme, skombinovať s pohodlným snímačom odtlačkov prstov integrovaným do tlačidla zapínania. Na väčší pocit bezpečia je tu aj fyzická krytka kamery. Vzhľadom na to, že displej OLED je predsa len chúlostivý na statický obraz, má zariadenie viacero druhov ochrany. Vďaka snímaču Windows Hello si môžete nastaviť, že displej sa automaticky vypne, keď sa vzdialite od počítača, pričom si môžete nastaviť aj vzdialenosť, nad ktorú sa musíte vzdialiť. A keď sa vrátite a priblížite sa pod nastavenú vzdialenosť, displej sa znova zapne. Táto funkcia šetrí nielen displej, ale aj energiu v batérii. Ak nič nenastavíte, displej pri vzdialení zníži jas a po vašom návrate ho obnoví.

Vynikajúci displej OLED MSI Prestige 16 AI Studio je 16-palcový s rozlíšením 4K+ (3840 × 2400), poskytuje špičkový obraz s jasnými farbami, vysokou ostrosťou a výbornou dynamikou. K dispozícii je aj excelentné zobrazenie HDR, ktoré využijete pri hrách aj sledovaní filmov. Presné podanie farieb v kombinácii s vysokým výkonom priam predurčuje notebook na spracovanie fotiek, videa alebo grafiky. Spracovanie videa aj v najnovšom vydaní softvéru Blackmagicdesign DaVinci Studio 19 je priam hračkou, pričom bez zaváhania zvláda aj spracovanie materiálov v 4K120p. S videami môžete pracovať priamo v natívnom formáte, bez potreby konverzie proxy súborov. 

Displej podľa našich meraní pokrýva 137,9 % farebného gamutu DCI-P3, čo je oveľa viac ako priemer v tejto kategórii notebookov (87,8 %). Vzhľadom na technológiu displeja sa však podobný výsledok dal očakávať. Displej vykresľuje farby s vynikajúcou saturáciou a presnosťou. Mierne nadpriemerný je aj maximálny jas displeja s hodnotou 369 nitov.

Príjemne prekvapil aj zvuk, ktorý produkuje dvojica dvojwattových reproduktorov s podporou DTS. Reproduktory si prekvapivo poradia čiastočne aj s basmi a zvuk je vcelku vyrovnaný a počúvateľný. Možno by nezaškodil trocha vyšší výkon, ale na účel, na ktorý sú určené, reproduktory postačujú. Klávesnica je veľmi kvalitne podsvietená na bielo, je dlhého typu a vďaka pomerne vysokému zdvihu sa na nej výborne píše. Priaznivcov dotykového ovládania poteší obrovská plocha touchpadu.

Nový MSI Prestige 16 AI Studio je určený na náročnú prácu a podnikanie, ale zvládne toho oveľa viac. Po splnení pracovných úloh si môžete odpočinúť pri dobrej hre alebo peknom filme. Tie tu vyzerajú naozaj dobre. Excelentný displej, výborná výbava a monumentálny výkon posúvajú notebook do roly univerzálneho spoločníka.

PLUSY, MÍNUSY:

Výkon, displej, úložisko, kvalitná klávesnica, konektivita
Nič podstatné

PARAMETRE:

Procesor: Intel Core Ultra 9-185H (3,80 – 5,10 GHz) (BNCH-27184b), displej: 16,0" UHD+ (4K) 3840 × 2400 px, lesklý 60 Hz OLED, RAM: 32 GB DDR5 6400 MHz, úložisko: M.2 PCIe SSD 1000 GB, dedikovaná grafika: NVIDIA GeForce RTX 4070 8 GB GDDR6, konektivita: Wi-Fi 7, BT 5.2, FPR, USB 3.2, USB 3.2 Typ-C, Thunderbolt 4, LAN, HDMI, Win 11 Pro 64-bit., čierny hliník a horčík

 Cena: 2583,60 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať