MWC 2019: Nokia predstavila špičkový fotomobil Nokia 9 PureView s piatimi objektívmi

1

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, dnes predstavila štyri nové smartfóny, medzi ktoré patrí aj unikátny model s piatimi hlavnými fotoaparátmi Nokia 9 PureView. Ten prichádza s celosvetovo prvým fotoaparátom využívajúcim 5 snímačov s optikou ZEISS. Ich spojenie s modernými zobrazovacími schopnosťami ocenia aj skúsení fotografovia. Každá zaznamenaná fotografia je v HDR.

Všetkých päť fotoaparátov sníma fotografovanú scénu zároveň. Vďaka ich kombinácii potom vznikne 12 Mpx fotografia s vynikajúcim dynamickým rozsahom a skvele zachytenou hĺbkou ostrosti. Nokia 9 PureView bola navrhnutá na uspokojenie potrieb fotografických nadšencov, preto ponúka možnosť robiť fotografie v nekomprimovanom formáte RAW/DNG a následne ich vďaka partnerstvu s Adobe Lightroom upravovať priamo v telefóne.  

Stačí sa spýtať: dedikované tlačidlo pre Google Asistenta
Hlas je v súčasnosti veľmi obľúbený spôsob, ktorým ľudia môžu komunikovať so svojimi smartfónmi. S odhodlaním poskytovať kvalitné technológie všetkým zákazníkom prichádza Nokia 4.2 a Nokia 3.2 s najrýchlejším možným prístupom ku Google Asistentovi - pomocou dedikovaného tlačidla.

Tlačidlo pre Google Asistenta je nový spôsob, ako pracovať so smartfónom Nokia. Stačí ho jednoducho stlačiť na okamžitý prístup k navigácii, telefonovaniu, počúvaniu hudby a rýchlejším odpovediam na zadané otázky. Dvojité stlačenie zobrazí vizuálny prehľad o celom dni s inteligentnými návrhmi, personalizovanými informáciami vrátane dopravných informácií a agendy v kalendári. Dlhým stlačením bude Google Asistent spustený v režime walkie-talkie a bude načúvať hovorenému slovu, kým tlačidlo nebude uvoľnené.

Kontinuálne zlepšovanie používateľského zážitku 
Zaradenie telefónov do programu Android One[1] zaručuje tri roky mesačných bezpečnostných aktualizácií a dva roky hlavných aktualizácií operačného systému Android. Každý telefón tak zostáva neustále aktualizovaný vďaka zabudovanej ochrane Google Play Protect s podporou AI. Smartfóny Nokia prichádzajú na trh s predinštalovaným čistým systémom Android, teda bez zbytočných nadstavieb používateľského rozhrania alebo skrytých procesov, ktoré by mohli nadmerne využívať batériu alebo spomaľovať chod systému. Každý nový model je dodávaný s obmedzeným počtom predinštalovaných aplikácií, takže používateľovi zostane viac voľného miesta v úložisku.

Zaradenie do programu Android Enterprise Recommended
Telefóny Nokia majú najširšie zastúpenie v programe Android Enterprise Recommended, a to od Nokia 9 PureView až po Nokia 3.2. Program Android Enterprise Recommended poskytuje podnikovým zákazníkom istotu, že všetky smartfóny v tomto programe boli overené spoločnosťou Google a spĺňajú všetky štandardy v oblasti hardvéru, softvéru, aktualizácií a používateľského prostredia.

PODROBNEJŠIE INFO K JEDNOTLIVÝM MODELOM

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView je prvý telefón na svete, ktorý sa môže chváliť piatimi hlavnými fotoaparátmi s optikou ZEISS na zadnej strane. Dva slúžia na presné zachytenie farieb, tri sú monochromatické a spoločne dokážu zachytiť až 10× viac svetla než jeden fotoaparát rovnakého typu. Fotografie sú vždy vytvorené v HDR s až 12,4 krokmi dynamického rozsahu a s celoscénovým 12 Mpx mapovaním hĺbky. Každá 12 Mpx fotografia JPG sa vďaka tomu vyznačuje vynikajúcimi detailmi tak v oblastiach jasného slnečného svetla, ako aj v tmavom tieni. Mapovanie hĺbky scény umožňuje vytvoriť úžasný bokeh a zmeniť bod ostrosti v Google Photos aj dodatočne vo výslednej fotografii. Aj vďaka výpočtovej sile čipových súprav Qualcomm Snapdragon, dedikovanému obrazovému koprocesoru a novému rozhraniu fotoaparátu Pro Camera UI dáva Nokia 9 PureView používateľom možnosť nahliadnuť do budúcnosti fotografovania mobilnými telefónmi s bezkonkurenčnou kontrolou nad jednotlivými snímkami.

V útrobách Nokia 9 PureView nájdeme výkonný procesor spoločnosti Qualcomm Snapdragon. Pochváliť sa môže ďalej 2K displejom pOLED s technológiou PureDisplay, bezdrôtovým nabíjaním Qi a čítačkou odtlačkov prstov pod displejom telefónu. Na chrbte telefónu nie je vystúpený fotoaparát a telefón je navrhnutý tak, aby skvele sadol do ruky. Nokia 9 PureView odolá každodenným nástrahám vďaka sklu Corning Gorilla Glass 5 tak na prednej, ako aj na zadnej strane.

Nokia 4.2
Nokia 4.2 je navrhnutý tak, aby ponúkol najnovšie inovácie vo svete smartfónov za dostupnú cenu. Pekný telefón v sklenom vyhotovení s bezrámčekovým displejom je doplnený o dvojitý fotoaparát s AI, procesor Qualcomm Snapdragon poslednej generácie a najnovší operačný systém Android 9 Pie. Dedikované tlačidlo pre Google Asistenta prináša revolúciu v používaní telefónu. Teraz stačí jedno stlačenie na prístup ku Google Asistentovi, dve stlačenia na prehľad dňa a dlhé stlačenie na mód walkie-talkie. Nokia 4.2 prichádza v 8,4 mm tenkom kompaktnom tele s bezrámčekovým displejom s výrezom na predný fotoaparát. Nokia 4.2 prináša fotografické funkcie známe z vlajkových lodí do nového cenového segmentu. Dvojitý fotoaparát skvele zachytí všetky spomienky.

Nokia 3.2
Nokia 3.2 kombinuje doteraz najväčší displej v portfóliu smartfónov Nokia, dvojdňovú výdrž na jedno nabitie a najnovší Android 9 Pie. HD+ displej s uhlopriečkou 6,26” sa postará o skvelý zážitok pri sledovaní obľúbených filmov, seriálov a videí doma i na cestách. Nokia 3.2 ponúkne batériu s väčšou kapacitou než mnoho prémiových smartfónov spolu s efektívnym využívaním hardvéru a softvéru, čo zaistí dvojdňovú výdrž na jedno nabitie. Chod telefónu zabezpečuje procesor Qualcomm Snapdragon 429. Nechýba ani tlačidlo pre Google Asistenta. Teraz stačí jedno stlačenie na prístup ku Google Asistentovi, dve stlačenia na prehľad dňa z kalendára a dlhé stlačenie na mód walkie-talkie.

Nokia 1 Plus
Nokia 1 Plus je vstupný model do sveta smartfónov vďaka najaktuálnejšiemu Android 9 Pie (Go edition). Ponúka skvelý dizajn, precízne spracovanú konštrukciu a veľký 5,45" displej s pomerom strán 18:9 za veľmi dostupnú cenu. Používatelia si môžu užiť svoje obľúbené aplikácie a hry vrátane známych androidových funkcií, ako je napríklad Google Asistent Go. Predný fotoaparát prináša mód Beautify, ktorý sa postará o automatické zlepšenie selfie fotografií. Zadný 8 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a LED bleskom umožní používateľom zachytiť a zdieľať svoje obľúbené snímky naprieč sociálnymi sieťami.

Nokia 210
Nokia 210 je nový prírastok do portfólia klasických tlačidlových telefónov. Ponúka možnosť prehliadania internetových stránok cez prehliadač Opera Mini, legendárnu hru Had a dlhú výdrž batérie. Nokia Outrun hrá kľúčovú úlohu v segmente klasických telefónov a je najdostupnejším telefónom Nokia s prístupom na internet. Odolnosť telefónu zabezpečuje polykarbonátový kryt, ktorý je farbený do hĺbky a ukryje tak známky každodenného používania. Veľká výdrž batérie zaistí dlhé prehliadanie internetu v prehliadači Opera Mini a komunikáciu s priateľmi a rodinou cez Facebook. Používatelia si môžu prispôsobiť telefón stiahnutím obľúbených aplikácií, zvonení a pozadia plochy v Mobile Store.

Príslušenstvo
Novinkami v portfóliu príslušenstva sú dve bezdrôtové nabíjacie riešenia: štandardná bezdrôtová nabíjačka Nokia Wireless Charger a kompaktnejšia prenosná Nokia Portable Wireless Charger. Obe zariadenia podporujú univerzálny štandard nabíjania Qi, takže môžu pracovať s kompatibilnými telefónmi vrátane smartfónov Nokia 9 PureView a Nokia 8 Sirocco.

Bezdrôtová nabíjačka Nokia Wireless Charger podporuje rýchle 10-wattové dobíjanie, takže je ideálna na rýchle doplňovanie energie smartfónov doma aj v kancelárii. Nokia Portable Wireless Charger slúži ako powerbank, ktorý podporuje bezdrôtové nabíjanie. Používateľ tak môže nabíjať bezdrôtové zariadenia na cestách, aj keď zabudne doma kábel. Prenosná bezdrôtová nabíjačka Nokia portable Wireless Charger podporuje takisto univerzálny výstup USB, takže bezdrôtové zariadenia sa môžu nabíjať prostredníctvom bežného kábla USB. 


[1] Nokia 3 a novšie.
 
smart telefon smartfon Nokia kamera foto video objektív Google

1 komentár

mega chaos clanok! reakcia na: MWC 2019: Nokia predstavila špičkový fotomobil Nokia 9 PureViews piatimi objektívmi

25.2.2019 09:02
mega chaos clanok!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať