XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Microsoft Teams je pre bežných ľudí odteraz zadarmo

0

Microsoft Teams je k dispozícii zadarmo pre širokú verejnosť, takže pomocou aplikácie na videohovor sa môžete spojiť s priateľmi a rodinou. Preview verzia služby bola spustená približne pred rokom a ide takmer o klon verzie určenej pre firemných používateľov. Zahŕňa funkciu četu, ako aj videohovory, kalendáre, zdieľanie polohy a ľahké prenosy súborov. V rámci novej funkcie ponúka Microsoft všetkým 24-hodinové videohovory zadarmo, čo vám umožní stretnúť sa až s 300 ľuďmi na celý deň.

Táto ponuka tu však nebude natrvalo, po vypršaní platnosti bude Microsoft po pandémii uplatňovať 60-minútové limity pre skupinové hovory až do 100 osôb, bude však naďalej umožňovať 24-hodinové videohovory medzi jednotlivcami. Microsoft Teams na osobné použitie nie je úplne nová aplikácia. Všetko funguje prostredníctvom rovnakého programu Teams, ktorý ste mohli používať na prácu, ibaže tentoraz sa prihlásite pomocou svojho osobného e-mailu.

SWAN_042021

Po kliknutí na úvodnú stránku vyberte v rozbaľovacej ponuke možnosť Personal (Osobné). Zbadáte isté zmeny v používateľskom rozhraní, čety vyzerajú skôr ako instantné správy, nie sú tu kanály. Hlavný informačný panel obsahuje možnosti zobrazenia vášho kalendára, fotografií alebo polohy a priamo z rozhovoru môžete s priateľmi alebo členmi rodiny rýchlo zdieľať súbor. Členovia rodiny, ktorí nemajú Teams, môžu prijímať správy zo skupinového četu v SMS správe.

Režim Together, ktorý je prevzatý z aplikácie Skype, využíva umelú inteligenciu na umiestnenie vašej tváre vedľa ľudí, s ktorými sa rozprávate vo virtuálnom prostredí. Vytvára sa tak dojem, že ste v rovnakej miestnosti ako oni. Microsoft Teams na osobné použitie je teraz k dispozícii pre mobilné zariadenia (iOS a Android) a v desktopovej aplikácii. Ak si nechcete nič sťahovať, máte možnosť používať Teams aj na webe. Na využívanie funkcie četu zatiaľ nepotrebujete predplatné služby Microsoft 365.

Zdroj: laptopmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať