PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Microsoft vraj vytiahne tajnú zbraň proti konkurenčným tabletom

0
microsoft.jpg Už vo štvrtok sa v New Yorku uskutoční tlačová konferencia, na ktorej bude oficiálne uvoľnený nový operačný systém Microsoftu Windows 8. Budú na nej zverejnené aj všetky podrobnosti o tablete Surface. Podľa servera DigitalTrends pripravil Microsoft aj prekvapenie. Má ním byť port USB, ku ktorému sa bude dať pripojiť množstvo hardvérových doplnkov od Microsoftu. Týmto rozhraním je síce vybavených veľa konkurenčných zariadení, ale v tomto prípade bude okrem myší a klávesníc podporovať aj herné príslušenstvo. Umožní teda premeniť Surface na hernú konzolu, čo určite upúta pozornosť početnej skupiny herných fanúšikov.

Produktový manažér Microsoftu Panos Panay už prezradil, že tablet bude možné využiť ako herné príslušenstvo: „Použili sme klasický ovládač USB z Xboxu na hranie na tablete a fungovalo to výborne." Na otázku, či bude Surface podporovať aj Kinect, ktorý je takisto vybavený portom USB, však odpovedal len stručne: „To sme zatiaľ neskúšali."

Spolupráca tabletu Surface a Kinectu by dala hraniu nový rozmer - Kinect má totiž zabudované dva infračervené senzory na snímanie pohybu. Vďaka nim by sa používateľ zaobišiel pri hraní bez klávesnice, myši i dotykovej obrazovky, všetko by sa dalo ovládať bezdotykovo.

Zdroj: digitaltrends.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať