CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Mini elektromobil sa dodáva rozobratý v škatuliach ako nábytok z IKEA

Technológie
3

Luvly O je jedinečné elektrické miniauto, ktoré sa dodáva v rozloženom stave v plochých škatuliach, pričom švédsky výrobca sa inšpiroval koncepciou spoločnosti IKEA. Toto ľahké vozidlo s dĺžkou len 268 cm a šírkou 152 cm má hmotnosť menej ako 400 kilogramov, ale na jedno nabitie má toto dvojmiestne miniauto vďaka elektromotoru a 6,4 kWh batérii dojazd až 100 km a maximálnu rýchlosť 90 km/h. K dispozícii je aj batožinový priestor s objemom približne 265 litrov.

Vďaka využitiu prepravy v plochom balení možno prepraviť až 20 vozidiel Luvly O v rovnakom priestore ako štyri bežné vozidlá, čím sa znížia náklady na prepravu a emisie. Vozidlo potom zmontujú pracovníci v lokálnych závodoch alebo mikrotovárňach, čím sa vylúči sprostredkovateľ a znížia sa ceny.

Pri výrobe Luvly O je najvyššou prioritou bezpečnosť. Podvozok je vyrobený zo špeciálnej kombinácie čalúneného hliníka a plastovej peny a je navrhnutý tak, aby absorboval náraz a udržal vás v bezpečí v prípade kolízie. Navyše sa auto dodáva s mobilnou aplikáciou, ktorá vám umožní ovládať všetko od lokalizácie GPS až po zámky dverí.

S cenou začínajúcou sa približne od 11 000 USD je Luvly O dostupnou a ekologickou voľbou pre každého, kto hľadá cenovo dostupné a praktické elektrické vozidlo so zameraním na udržateľnosť a bezpečnosť. Luvly O sa má uviesť na trh v priebehu tohto roka.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

RE reakcia na: Mini elektromobil sa dodáva rozobratý v škatuliach ako nábytok z IKEA

29.6.2024 18:06
Trabant super elektro de luxe. Dúfam že to bude mať rovnakú bezpečnosť, a čelný náraz v 30Km/h vtlačí vodičovi volant do hrudného koša ako sa to dialo v trabantoch.
Reagovať

Auto reakcia na: Mini elektromobil sa dodáva rozobratý v škatuliach ako nábytok z IKEA

29.6.2024 11:06
Z ikey s dojazdom az 100km... to je tema na humoristicku relaciu...
Reagovať

Kkkktiny reakcia na: Mini elektromobil sa dodáva rozobratý v škatuliach ako nábytok z IKEA

29.6.2024 10:06
Haraburda
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať