SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Modelingová agentúra nemá fotografov, štúdio ani modelky. Na všetko jej stačí AI

Technológie
0

Inovatívna modelingová agentúra s umelou inteligenciou vstúpila do sveta fotografie vytvorením "fotografického štúdia" bez fotoaparátov, skutočných ľudí alebo fyzického miesta. Agentúra Deep Agency využíva pokročilé modely syntézy obrazu na generovanie 100 % modelov vytvorených umelou inteligenciou, ktoré si používatelia môžu vybrať a pózovať podľa svojich preferencií. Ešte zaujímavejšie je, že Deep Agency umožňuje virtuálnym fotografom vybrať si rôzne nastavenia fotoaparátu, napríklad denný čas, rýchlosť uzávierky a štýl osvetlenia.

Používatelia si môžu vybrať z virtuálnych fotoaparátov, ako sú Fujifilm XT3, Canon EOS Mark II a Sony a7, aby mohli zachytiť svoje snímky. Okrem generatívnych modelov umelej inteligencie ponúka spoločnosť Deep Agency balík s plným prístupom za 29 USD mesačne, ktorý obsahuje vysokokvalitné fotografie používateľov v rôznych nastaveniach a štýloch vrátane nereálnych. Stránka ponúka aj možnosť prenajať si virtuálnych modelov a vytvoriť si virtuálne dvojča s avatarom, ktorý sa podobá používateľovi.

Agentúra Deep Agency, ktorá je dieťaťom holandského podnikateľa Dannyho Postmu, sa zameriava na influencerov sociálnych médií, marketérov a fotografov produktov v elektronickom obchode. Postma propaguje svoju inovatívnu agentúru AI modeling na Twitteri a jeden z jeho tweetov získal 22 miliónov zobrazení. Používatelia platformy však na príspevok reagovali negatívne. 

Jedným z aspektov agentúry Deep Agency je, že väčšina príkladov zobrazených na webovej stránke skrýva ruky a zuby modelov s umelou inteligenciou. Generátory obrázkov s umelou inteligenciou majú problémy s pózami rúk, pretože majú menej tréningových údajov ako údaje o tvári. Ľudia zobrazujú svoje končatiny oveľa menej často ako tvár, čo modelom AI sťažuje generovanie realistických póz rúk.

Predplatné NEXTECH 2021

Inovatívna služba virtuálneho modelovania spoločnosti Deep Agency môže osloviť tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú a prispôsobiteľnú alternatívu k tradičnému foteniu. Uvidíme, akú popularitu si táto služba modelingu s umelou inteligenciou získa a ako ovplyvní módny a fotografický priemysel z dlhodobého hľadiska. Napriek tomu ide o zaujímavý nápad vo svete modelov generovaných umelou inteligenciou a virtuálnej fotografie.             

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať