ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Modulárna batéria, ktorá dokáže napájať dom elektrinou v prípade výpadkov aj celý týždeň

Technológie
0

V posledných rokoch vzrástla potreba núdzových alebo prenosných zdrojov energie, a to najmä v oblastiach zasiahnutých katastrofou, či už spôsobenou prírodou, alebo človekom. Niektoré z nich dokážu v prípade núdze napájať aj niekoľko domácich spotrebičov. Máloktoré zariadenie však dokáže skutočne napájať celý dom niekoľko dní alebo dokonca týždeň, pričom by sa nabíjalo len o niečo viac ako tri hodiny.

Takúto lákavú ponuku predkladá SuperBase V. Ide o riešenie na napájanie domu v núdzových situáciách, a čo je ešte lepšie, poskytujúce úplne ekologickú energiu pre celú domácnosť. Základom SuperBase V je jeho 6,4 kW batéria SSB (Semi-Solid State Battery). Je to typ batérie, ktorý ponúka o 42 % viac energie na jednotku hmotnosti v porovnaní s lítiovo-železofosfátovou (LiFePO4) batériou používanou v súčasnosti takmer vo všetkých prenosných elektrárňach.

Okrem vyššej energetickej kapacity pri rovnakej veľkosti batérie sa SSB považujú aj za bezpečnejšie, ak dôjde k poškodeniu. SuperBase V (model V6400) je schopný poskytnúť dostatočný výkon pri 3800 W pre širokú škálu zariadení, najmä vďaka veľkému množstvu portov a zásuviek, ktoré môžu súčasne podporovať výstup 120 V aj 240 V. 

Navrch SuperBase V môžete jednoducho pripojiť 6,4 kWh satelitnú batériu, aby ste zdvojnásobili jeho kapacitu, no keby to stále nestačilo, môžete prepojiť dve základné jednotky a až osem satelitných batérií na kapacitu až 64 kWh s výkonom 7600 W. V závislosti od spotreby vašej domácnosti tak môžete vydržať niečo vyše týždňa bez toho, aby ste sa pripojili k elektrickej sieti. 

Pri takej veľkej batérii môžete mať obavy, ako dlho potrvá jej nabíjanie. No tieto čísla vás môžu prekvapiť. Cez bežnú sieťovú zásuvku dokáže zásobník energie odobrať maximálne 3600 W a úplne nabiť SuperBase V môžete približne za dve hodiny. Dokonca sa dá nabíjať zo štandardnej 3600 W nabíjačky Level 2 pre elektromobily na nabíjacích staniciach niečo vyše dvoch hodín.

S 3000 W solárnej energie môžete prejsť na úplne zelenú energiu a budete čakať len asi tri hodiny, kým budete opäť pripravení používať SuperBase V.  A ak vás tlačí čas, môžete solárne nabíjanie skombinovať s nabíjaním AC s celkovým príkonom 6600 W. Napriek veľkej kapacite batérie a výkonným funkciám je SuperBase V navrhnutý tak, aby sa dal ľahko používať a premiestňovať.

Konkrétne má motorizované zadné kolesá, takže sa nebudete musieť namáhať ťahaním po zemi. Vďaka funkcii „plug-and-play“ ho môžete rýchlo uviesť do prevádzky. Keď dokončíte nastavenie, SuperBase V bude vaším neprerušiteľným zdrojom napájania (UPS), takže sa nebudete musieť obávať výpadku dodávky elektriny.

SuperBase V je vybavený aj inteligentným systémom riadenia energie, ktorý vám umožňuje monitorovať, spravovať a prispôsobovať spotrebu energie, aby ste znížili účet za elektrinu. Okrem toho sa dá jednoducho pripojiť k službe Google Assistant alebo Amazon Alexa. Cena sa začína na 3799 dolároch za jednu základňovú stanicu SuperBase V6400 (2499 dolárov za model LiFePO4).

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať