Mohli by eroboty uspokojovať sexuálne potreby astronautov?

0

Prieskum vesmíru a kolonizácia iných planét patria k najväčším snahám ľudstva, ale spája sa s nimi veľa problémov. Keďže intimita a sexualita sú základné ľudské potreby, medzi ústredné otázky sa dostáva aj ich kompatibilita s vesmírnym prostredím. NASA a ďalšie vesmírne agentúry doteraz popierajú, že by počas vesmírnej misie došlo k akejkoľvek sexuálnej aktivite. No dlhotrvajúci prieskum vesmíru a kolonizácia si nepochybne budú vyžadovať riešenie tejto otázky. 

V blízkej budúcnosti vesmírne misie a osídľovanie rátajú iba s malým počtom ľudí. A menej ľudí znamená aj menej príležitostí na intimitu – bude ťažké nájsť si partnera a potenciálne to môže zvýšiť napätie medzi členmi posádky. Navyše keď sa vzťah skončí, ľudia uviaznu v blízkosti bývalého partnera, čo zrejme ovplyvní náladu posádky a môže narušiť tímovú prácu potrebnú na prežitie v nebezpečnom prostredí. Na druhej strane úplná sexuálna zdržanlivosť môže mať nepriaznivý vplyv na telesné a duševné zdravie.

Predplatné NEXTECH 2023

Jedným z riešení by mohlo byť sprístupnenie erotických technológií vrátane sexuálnych hračiek posádkam či osadníkom. Sexuálne hračky však neriešia sociálne rozmery ľudských erotických potrieb. Tu prichádzajú na scénu eroboty. Termín eroboty označuje všetky virtuálne, fyzické a pokročilé umelé erotické prípravky a technológie na ich výrobu. Patria sem napríklad sexuálne roboty, erotické chatboty a virtuálni partneri. Erobotika je vznikajúci transdisciplinárny výskum, ktorý skúma interakcie medzi ľuďmi a erobotmi a súvisiace javy. 

Hoci erobotické technológie polarizujú verejné a akademické diskusie, eroboty predstavujú praktické riešenie pri výskume a kolonizácii vesmíru. Okrem poskytovania erotických zážitkov môžu eroboty pomôcť aj pri problémoch s osamelosťou a nevyhnutnými úzkosťami súvisiacimi so znášanou samotou. Popri tom môžu znižovať aj riziká spojené s ľudským sexom, poskytnúť intimitu a emocionálnu podporu. A napokon by mohli vďaka svojim senzorom a interaktívnym schopnostiam aj monitorovať fyziologické a psychologické zdravie astronautov a dopĺňať tak každodenné lekárske vyšetrenia.

Zdroj: realclearscience.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať