SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Motorola edge 30 – najtenší 5G smartfón

0

Motorola predstavila najnovší prírastok do produktovej rodiny edge. Motorola edge 30 má výkonný systém fotoaparátov s 50 Mpx snímačmi, ultra plynulým 6,5-palcovým FHD+ OLED displejom s obnovovacou frekcenciou 144Hz, multidimenzionálnym zvukom Dolby Atmos a energeticky efektívnym procesorom Snapdragon 778G+ 5G.

Smartfón má hrúbku len 6,79 mm, takže momentálne je najtenším 5G smartfónom vo svojej triede. Má moderný elegantný dizajn s jemnými vzormi podobnými drahokamom, ktoré sa menia, keď nakláňate telefón zo strany na stranu a umocňujú jeho sofistikovaný vzhľad.

Obľúbené videá a hry pôsobia živšie vďaka 6,5-palcovému OLED displeju s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a HDR10+, ktorý spĺňa kinematografické štandardy DCI-P3 pre rozsah farieb, jas, presnosť farieb a úroveň kontrastu, takže umožňuje sledovať obsah vo viac ako miliarde farebných odtieňov. Dva veľké stereo reproduktory dodávajú multidimenzionálny zvuk Dolby Atmos pre maximálny zážitok zo sledovania.

Mobilný procesor Snapdragon 778G+ zabezpečuje výkon prevyšujúci očakávania - od podpory hier až po nahrávanie videí. Umožňuje sťahovať dáta, streamovať,  chatovať a uskutočňovať videohovory bez oneskorenia, ako aj pripájať sa k najrýchlejším sieťam Wi-Fi 6E1 prostredníctvom pokročilého modemu. Najnovšie zariadenie motorola edge 30 disponuje kapacitou až 8 GB RAM a až 256 GB úložného priestoru, vďaka čomu vás nikdy nespomalí na cestách. Batéria s kapacitou 4020 mAh poskytne dostatočnú výdrž a smartfón podporuje technológiu rýchleho napájania TurboPower.

Jedným z hlavných lákadiel edge 30 sú fotoaparáty. Ultraširokouhlý aj hlavný fotoaparát má snímače s rozlíšením 50 MPx a hlavne mladí používatelia ocenia 32 Mpx predný fotoaparát. Hlavný fotoaparát využíva nový štandard automatického zaostrovania - okamžité zaostrenie na všetky pixely. Zatiaľ čo tradičné technológie zaostrovania využívajú približne 3 % pixelov, okamžité zaostrenie na všetky pixely využíva 100 % pixelov vo vertikálnom aj horizontálnom usporiadaní, pre rýchlejší a presnejší výsledok pri akomkoľvek svetle.

Medzi ďalšie výhody fotoaparátu patrí schopnosť zachytiť ostré detaily počas dňa, a v noci prepustiť viac svetla spojením každej štvorice pixelov do jedného masívneho ultra pixelu. Optická stabilizácia obrazu (OIS) navyše eliminuje nežiaduce otrasy pre snímanie najlepších fotografií úplne novým spôsobom. Motorola edge 30 umožňuje nahrávať HDR10 videá s viac ako miliardou farebných odtieňov pre presnejšie zobrazenie reality než kedykoľvek predtým.

Reálne možnosti fotoaparátov mobilných zariadení sú často potláčané v aplikáciách tretích strán, ako sú TikTok, WhatsApp, či Instagram. Pri vývoji zariadenia motorola edge 30 sa venovala osobitná pozornosť práve dotknutým oblastiam, ako je vykresľovanie tváre, nahrávanie videí prednou kamerou alebo uskutočňovanie videohovorov. Vývojári sa taktiež zamerali na výrazné zníženie šumu pri statických záberoch. Všetky spomenuté vylepšenia funkcionalít robia zo zariadenia ideálny nástroj na tvorbu obsahu.

Zariadenie motorola edge 30 využíva funkcionalitu Ready For, ktorá umocní všetko, čo  smartfón dokáže, vrátane bezdrôtového pripojenia k monitoru alebo televízoru a prenos obsahu z mobilného zariadenia na veľkú obrazovku. Odporúčaná cena je 449,99 eur.

 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Motorola edge 30

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať