Na motorizovanom kufri s kolieskami sa môžete voziť na letisku

Technológie
0

Niekedy vám na letisku môže robiť problém ťahať za sebou ťažkú batožinu. Nový pojazdný kufor s názvom Airwheel by to mohol zmeniť – mohol by vás totiž zviezť. Projekt momentálne hľadá financie na Kickstarteri. Airwheel je vybavený elektromotorom, nabíjateľnou batériou a riadiacim zariadením, ktoré tvorcovia prirovnávajú k riadidlám motocykla.

Akcelerátor a brzda majú podobu tlačidiel na rukoväti a 4-palcové (10-centimetrové) kolesá tlmia nárazy a sú dostatočne pevné na to, aby zvládli nerovnosti. Vonkajší rám je vyrobený z hliníkovej zliatiny, ktorá unesie jazdcov s hmotnosťou až 130 kg. Maximálna rýchlosť môže dosiahnuť až 10 km/h a batéria pri tejto rýchlosti vydrží jednu hodinu. Ak potrebujete ísť ďalej, batériu možno jednoducho vymeniť.

Kufor sa dá dokonca použiť ako prenosný powerbank na nabíjanie telefónov alebo iných zariadení cez dva porty USB. Airwheel má objem 28 litrov, čistú hmotnosť 7,5 kg vrátane batérie a je dostatočne kompaktný na to, aby sa dal vložiť do batožinového priestoru nad hlavou. Na prispôsobenie sa Airwheel pripája k aplikácii, ktorá umožňuje používateľom nastaviť farby a vzory svetiel.

K dispozícii je takisto režim vyhľadávania, ktorý vám pomôže nájsť ho na vozíku s batožinou. Možno trochu problematická voľba je priehľadný dizajn kufra. Zrejme tak budete pútať pozornosť a asi nebudete chcieť, aby vašu bielizeň videli všetci na letisku. Prispievatelia na Kickstarteri môžu získať Airwheel od 459 USD, a ak všetko pôjde podľa plánu, dodávky by sa mali začať vo februári 2023.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať