ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Nabíjateľné AA batérie so zabudovaným USB-C portom

Technológie
2

Tom Bishop, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Paleblue, vyvinul nabíjateľné batérie, ktoré dokážu nahradiť 1000 jednorazových batérií. Tieto batérie majú dlhú životnosť a nabíjajú sa priamo cez USB-C. Bishopovým cieľom je ušetriť zákazníkom peniaze a znížiť množstvo odpadu z batérií.

Len v USA sa každý deň vyhodí približne 10 miliónov jednorazových alkalických batérií, čo vedie k stovkám tisícok ton odpadu ročne. Spoločnosť Paleblue sa snaží tento problém riešiť ponukou spoľahlivých nabíjateľných batérií. Doteraz spoločnosť predala 2,5 milióna batérií, čím ušetrila až 110 miliónov kilogramov odpadu.

Tieto batérie si vďaka vysokokvalitnému lítiovo-iónovému chemickému zloženiu udržujú stabilné napätie 1,5 V počas celého používania. Nabíjanie batérií AAA trvá jednu hodinu a batérií AA 90 minút a každá batéria má vlastný port USB-C na nabíjanie. Spoločnosť Paleblue ponúka balenie štyroch batérií AA za 30 USD.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Stare... reakcia na: Nabíjateľné AA batérie so zabudovaným USB-C portom

25.6.2024 19:06
Uz som to kupil pred par mesiacmi v Hornbachu. Len ina znacka. V ponuke AA aj AAA baterie.

www.hornbach.sk/p/nabijacie-baterie-lumakpro-1700mah-4x-aa-usb-c/10597050/
Reagovať

RE: Stare... reakcia na: Stare...

25.6.2024 21:06
Tak si založ startup, prelep nálepky a predávaj to 5x drahšie. Redakcia ti potom urobí zdarma reklamu, a budeš rozprávkovo bohatý. Dokonca budeš bohatší ako jutúberi z onlyfas.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať